Gyundogan: "Manchester Siti" chempion bo‘lishiga ishonaman
"Galatasaroy" futbolchisi Ilkay Gyundogan Angliya Premyer-ligasi chempionligi uchun kurash haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. 35 yoshli yarim himoyachi yaqinlashib kelayotgan Chempionlar ligasi doirasidagi o‘yinlarda sobiq jamoasi "Manchester Siti"ga qarshi maydonga tushishi kutilmoqda.
Matbuot anjumanida Gyundogan "Manchester Siti"ning imkoniyatlariga yuqori baho berdi. U o‘z so‘zida shunday dedi: "Men "Manchester Siti"ning "Arsenal"ni ortda qoldirib, Premyer-liga chempionligini qo‘lga kiritishiga ishonaman.
Yaqinda ochkolar farqi qisqardi. Hamma biladi, agar "Siti" formaga kirsa, ular uzoq vaqt davomida mag‘lubiyatsiz seriyani davom ettirishi mumkin.
Men jamoaga va murabbiyga ishonaman hamda ularga eng yaxshi natijalarni tilayman." Ma’lumki, Ilkay Gyundogan o‘tgan yozda "Manchester Siti"ni tark etgan edi. Ayni damda Premyer-liga jadvalida "Manchester Siti" 23 turdan so‘ng peshqadam "Arsenal"dan to‘rt ochko ortda bormoqda.
Chempionlik uchun kurash hali davom etmoqda va bu mavsum qiziqarli voqealarga boy bo‘lishi kutilmoqda.

Гюндоган: "Манчестер Сити" станет чемпионом
Футболист "Галатасарая" Илкай Гюндоган поделился своими мыслями о борьбе за чемпионство в Английской Премьер-лиге. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. 35-летний полузащитник ожидается на поле в предстоящих матчах Лиги чемпионов против своей бывшей команды "Манчестер Сити".
На пресс-конференции Гюндоган высоко оценил шансы "Манчестер Сити". Он сказал: "Я верю, что «Манчестер Сити» обойдет «Арсенал» и станет чемпионом Премьер-лиги.
Недавно разрыв в очках сократился. Все знают, что если «Сити» войдет в форму, они могут продолжить серию без поражений долгое время.
Я верю в команду и тренера и желаю им лучших результатов."
Известно, что Илкай Гюндоган покинул "Манчестер Сити" прошлым летом. В настоящее время в таблице Премьер-лиги "Манчестер Сити" отстает от лидера "Арсенала" на четыре очка после 23 туров.