PSJ hujumchisi Usmon Dembele Saudiya Arabistoni chempionatiga o‘tishi mumkinligi haqida xabarlar tarqaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Sky Sports ma’lumotiga tayanib euro-football.ru xabar bermoqda. Manbalarga ko‘ra, Saudiya Arabistonidagi boy klub egalari Dembelega qiziqish bildirishgan va uni yozgi transfer oynasida o‘z safiga qo‘shib olish bo‘yicha ish boshlashgan.
Ammo transfer qiymati hozircha oshkor qilinmagan va Dembele aynan qaysi klubning maqsadi ekani ham aniq emas. Avvalroq Usmon Dembele PSJ bilan shartnomasini uzaytirish uchun juda yuqori maosh talab qilayotgani haqida ma’lumotlar paydo bo‘lgandi.
Biroq PSJ prezidenti klubda belgilangan maosh chegarasi hatto jamoaning asosiy yulduzlari uchun ham oshirilmasligini qat’iy ta’kidlagan. Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, 28 yoshli Dembele hozirda 100 million yevroga baholanmoqda.
Shu sababli, uning transferi katta mablag‘ evaziga amalga oshishi kutilmoqda. Saudiya Arabistoni chempionati esa so‘nggi yillarda ko‘plab yulduz futbolchilarni jalb qilgani bilan e’tiborni tortmoqda.

Усман Дембеле в прицеле трансферов саудовских клубов
Появились сообщения о том, что нападающий ПСЖ Усман Дембеле может перейти в чемпионат Саудовской Аравии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru со ссылкой на Sky Sports. По данным источников, владельцы богатых клубов Саудовской Аравии проявили интерес к Дембеле и начали работу по его привлечению в летнее трансферное окно.
Однако стоимость трансфера пока не разглашается, и неясно, какой именно клуб является целью Дембеле. Ранее появлялась информация, что Усман Дембеле требует очень высокую зарплату для продления контракта с ПСЖ.
Тем не менее президент ПСЖ категорически заявил, что установленный в клубе лимит зарплат не будет превышен даже для основных звезд команды. По данным Transfermarkt, 28-летний Дембеле в настоящее время оценивается в 100 миллионов евро.
Поэтому ожидается, что его трансфер будет осуществлен за крупную сумму. Чемпионат Саудовской Аравии в последние годы привлекает внимание благодаря привлечению многих звездных футболистов.