Karim Benzema "Al-Ittihod" taklifidan norozi bo‘ldi
Ayrim manbalarning xabariga ko‘ra, fransuz hujumchisi klubning shartnomani uzaytirish bo‘yicha taklifidan norozi bo‘lgan. U taklif etilgan moliyaviy shartlarni o‘ziga mos deb hisoblamagani sababli o‘ynashdan bosh tortgan.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. "Al-Ittihod" bosh murabbiyi Serjiu Konseysau ushbu masala bo‘yicha o‘z fikrini bildirdi.
U Benzema bilan bog‘liq savollarni klub rahbariyatiga yo‘naltirish kerakligini ta’kidladi. Murabbiy shunday dedi: "Benzema haqida klubdan so‘rang.
Mening vazifam jamoani mashg‘ulotlarga tayyorlash, o‘yinlarga hozirlik ko‘rish va sovrinlar yutishga qaratilgan. Bu masalalar mening vakolat doiramdan tashqarida.
Shuni aytishim mumkinki, Karim juda professional va ajoyib futbolchi. Uni mashq qildirish men uchun sharaf." Hozirda "Al-Ittihod" Saudiya Pro-ligasi turnir jadvalida 6-o‘rinni egallab turibdi.

Карим Бензема выразил недовольство предложением "Аль-Иттиход"
Карим Бензема в четверг не вышел на поле в очередном матче команды "Аль-Иттиход". Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным некоторых источников, французский нападающий недоволен предложением клуба по продлению контракта. Он отказался играть, так как не считает предложенные финансовые условия приемлемыми для себя.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Главный тренер "Аль-Иттиход" Сержиу Консейсау высказался по этому вопросу.
Он подчеркнул, что вопросы, связанные с Бенземой, следует адресовать руководству клуба. Тренер сказал: "Спрашивайте о Бенземе у клуба.
Моя задача — готовить команду к тренировкам, подготовке к играм и завоеванию трофеев. Эти вопросы выходят за рамки моих полномочий.
Могу сказать, что Карим — очень профессиональный и замечательный футболист. Для меня честь тренировать его." В настоящее время "Аль-Иттиход" занимает 6-е место в турнирной таблице Саудовской Про-лиги.