Lamin Yamal Neymar bilan 2026 yilgi finalni muhokama qildi
Ispaniya terma jamoasi va “Barselona” klubi futbolchisi Lamin Yamal o‘zining sobiq jamoasi hujumchisi Neymar bilan bo‘lgan munosabatlari haqida gapirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. 18 yoshli futbolchi Braziliyani juda yaxshi ko‘rishini va u yerga yana safar qilishni istashini ta’kidladi.
Yamalning so‘zlariga ko‘ra, Neymar bilan suhbat davomida ular 2026 yilgi Jahon Chempionati finalida ishtirok etish haqida gaplashgan. Agar ular finalga chiqishsa, keyin birga ta’tilga borishni rejalashtirib qo‘yishgan.
Shuningdek, Lamin Yamal mazkur finalda Ispaniya va Braziliya terma jamoalari o‘ynashini kutayotganini aytdi. Ma’lumki, 2026 yilgi Jahon Chempionati Shimoliy Amerikada, ya’ni AQSh, Kanada va Meksika mezbonligida o‘tkaziladi.
Hozirgi jahon chempioni esa Argentina terma jamoasi hisoblanadi. Ushbu turnir futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otishi aniq.

Ламин Ямал обсудил финал 2026 года с Неймаром
Игрок сборной Испании и клуба «Барселона» Ламин Ямал рассказал о своих отношениях с бывшим одноклубником, нападающим Неймаром. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. 18-летний футболист подчеркнул, что очень любит Бразилию и хотел бы вновь туда поехать.
По словам Ямала, в разговоре с Неймаром они обсуждали участие в финале Чемпионата мира 2026 года. Если они выйдут в финал, то планируют вместе отправиться в отпуск.
Также Ламин Ямал выразил надежду, что в этом финале сыграют сборные Испании и Бразилии. Известно, что Чемпионат мира 2026 года пройдет в Северной Америке, то есть в США, Канаде и Мексике.
Действующим чемпионом мира является сборная Аргентины. Этот турнир, без сомнения, вызовет большой интерес у футбольных болельщиков.