Karim Benzema Turkiya Superligasiga o‘tishi mumkin
Karim Benzema futbol olamidagi yulduzlardan biri bo‘lib, uning Saudiya Arabistonidagi faoliyati yakunlanish arafasida turgani haqida xabarlar tarqalmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Fransiyalik hujumchi «Al-Ittihod» klubida o‘zini qulay his qilmayotgani va yangi klubga o‘tishni rejalashtirayotgani aytilmoqda. Ayni paytda Benzema klub bilan shartnoma shartlaridan norozi.
Unga taklif qilingan yangi bitim moliyaviy jihatdan uni qoniqtirmagan. Futbolchi shartnoma shartlariga e’tiroz sifatida navbatdagi o‘yinda maydonga tushishdan bosh tortgani haqida xabar berilgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Benzema Saudiya Arabistonini tark etib, Yevropa yoki AQSh ligalariga qaytishni o‘ylamoqda. Uning «Al-Ittihod» bilan amaldagi shartnomasi 2026-yilgacha mo‘ljallangan bo‘lsa-da, tomonlar bu kelishuvni bekor qilishi kutilmoqda.
Shu bilan birga, Turkiyaning «Beshiktosh» klubi fransiyalik hujumchini o‘z safiga qo‘shib olish uchun faol harakat qilmoqda. Klub Benzema transferi uchun 3 million yevro taklif qilgani ma’lum.
«Beshiktosh» Temmi Abraxamning o‘rnini aynan Benzema bilan to‘ldirishni maqsad qilgan. So‘nggi yillarda Turkiya Superligasi ko‘plab mashhur futbolchilar uchun jozibador manzilga aylangan.
Viktor Osimxen, Mauro Ikardi, Leroy Sane kabi yulduzlar hozirda Turkiyada to‘p surmoqda. Shuningdek, o‘zbek futbolchisi Eldor Shomurodov ham Turkiya chempionatida muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatib kelmoqda.
U «Istanbul Bashakshehir» jamoasida 20 o‘yinda 14 gol urib, Superliga to‘purarlari ro‘yxatida yetakchi bo‘lib turibdi. Agar muzokaralar muvaffaqiyatli yakunlansa, yaqin vaqt ichida Eldor Shomurodov va Karim Benzemani bir chempionatda, raqobatda ko‘rishimiz mumkin.
Sizningcha, Benzemaning Turkiyaga o‘tishi uning faoliyati uchun to‘g‘ri qarormi yoki u AQSh ligasini tanlagani ma’qulmi?

Карим Бензема может перейти в Суперлигу Турции
Карим Бензема — одна из звезд футбольного мира, и ходят слухи, что его карьера в Саудовской Аравии подходит к концу. Об этом сообщает Zamin.uz.
Французский нападающий чувствует себя некомфортно в клубе «Аль-Иттихад» и планирует перейти в новый клуб. В настоящее время Бензема недоволен условиями контракта с клубом.
Предложенное ему новое соглашение не устроило его с финансовой точки зрения. Сообщается, что футболист отказался выходить на поле в следующем матче в знак протеста против условий контракта.
По данным, Бензема собирается покинуть Саудовскую Аравию и вернуться в европейские или американские лиги. Хотя его действующий контракт с «Аль-Иттихадом» рассчитан до 2026 года, ожидается, что стороны расторгнут это соглашение.
В то же время турецкий клуб «Бешикташ» активно пытается подписать французского нападающего. Известно, что клуб предложил за трансфер Бенземы 3 миллиона евро.
«Бешикташ» намерен заменить Темми Абрахама именно Бенземой. В последние годы Суперлига Турции стала привлекательным местом для многих известных футболистов.
Такие звезды, как Виктор Осимхен, Мауро Икарди, Лерой Сане, сейчас выступают в Турции. Также узбекский футболист Элдор Шомуродов успешно играет в чемпионате Турции.
Он забил 14 голов в 20 матчах за команду «Истанбул Башакшехир» и является лидером в списке бомбардиров Суперлиги. Если переговоры завершатся успешно, в ближайшее время мы сможем увидеть Элдора Шомуродова и Карима Бензему в одном чемпионате и в соперничестве.
Как вы считаете, переход Бенземы в Турцию — правильное решение для его карьеры или ему лучше выбрать лигу США?