U o‘z fikrlarini ishonch va kinoya bilan ifodalab, tanqidlarni unchalik jiddiy qabul qilmasligini bildirdi. Artetaning ta’kidlashicha, u Yevropa futbol maydonida "Arsenal" haqida ko‘proq ijobiy fikrlar eshityapti.
Jumladan, jamoa gollarga boy o‘yin ko‘rsatib, himoyada ham barqarorlikni saqlayotgani uchun "eng tomoshabop jamoalardan biri" sifatida e’tirof etilmoqda. Murabbiy o‘z so‘zlarida shunday dedi: "Men boshqa gaplarni eshityapman.
Yevropada bizni qit’adagi eng tomoshabop jamoa deb atashyapti. Gollarimiz ko‘p, himoyamiz kuchli.
Balki mening manbalarim boshqachadir". Keyinroq jurnalistlar Artetadan Britaniyadagi va xorijdagi ekspertlarning fikrlari o‘zaro nega farqlanishini so‘rashdi.
Murabbiy bu savolga kinoya bilan javob berdi: "Kimlar haqida gapirilayotganini bilmayman. Ularning ismlari va manzillarini yuboring, balki gaplashib olarmiz.
Ammo tanqid qilayotganlarning ro‘yxatini tuzib bera olmayman". Ma’lum bo‘lishicha, Arteta bu fikrlarni Angliya Liga Kubogi doirasida "Chelsi"ga qarshi bo‘lib o‘tadigan javob uchrashuvi oldidagi matbuot anjumanida aytgan.
Uning so‘zlariga ko‘ra, tanqidlar o‘z o‘rnida, lekin "Arsenal"ning natijalari bu gaplarning aksini isbotlayapti. Endi esa asosiy javobni maydonda ko‘rsatish kerak.

Артета: "Арсенал" называют зрелищной командой в Европе
Главный тренер "Арсенала" Микель Артета недавно ответил на вопросы о критике стиля игры своей команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он выразил свои мысли с уверенностью и иронией, заявив, что не воспринимает критику слишком серьёзно. По словам Артеты, он слышит больше положительных отзывов о "Арсенале" на европейском футбольном поле.
В частности, команда признаётся одной из "самых зрелищных", поскольку демонстрирует результативную игру и сохраняет стабильность в обороне. Тренер сказал следующее: "Я слышу другие вещи.
В Европе нас называют самой зрелищной командой континента. У нас много голов, наша защита сильна.
Возможно, мои источники отличаются". Позже журналисты спросили Артету, почему мнения экспертов из Британии и зарубежья различаются.
Тренер ответил на этот вопрос с иронией: "Не знаю, о ком идёт речь. Пришлите их имена и адреса, может, поговорим.
Но я не могу составить список тех, кто критикует". Известно, что Артета высказался так на пресс-конференции перед ответным матчем Кубка Английской лиги против "Челси".
По его словам, критика уместна, но результаты "Арсенала" опровергают эти слова. Теперь главное — показать ответ на поле.