Piter Krauch: "Tottenxem" uchun Pochettino qaytishi kerak
"Tottenxem" futbol klubi sobiq hujumchisi Piter Krauch jamoaning bosh murabbiy tanlovi bo‘yicha o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, London jamoasi boshqaruvi shanba kuni Igor Tudorga topshirilgan. Biroq bu tayinlov faqat joriy mavsum oxirigacha amal qiladi.
Ushbu ma’lumot euro-football.ru sayti tomonidan e’lon qilindi. Piter Krauchning ta’kidlashicha, u yozda klubga argentinalik mutaxassis Maurisio Pochettinoni qaytarishni ma’qul ko‘rgan bo‘lar edi.
Uning fikriga ko‘ra, Pochettino jamoaga ijobiy kayfiyatni qaytarib, "shporlar" uchun muvaffaqiyatli yechim bo‘lishi mumkin. Shu bilan birga, Krauch Andoni Iraola va Marku Silva nomzodlarini ham alohida e’tirof etdi va ularning jamoa uchun foydali bo‘lish ehtimolini qayd etdi.
Ayni paytda "Tottenxem" Angliya chempionati turnir jadvalida 16-o‘rinda bormoqda. Klubning navbatdagi uchrashuvi 22-fevral kuni o‘z maydonida "Arsenal"ga qarshi bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.
Jamoa uchun bu o‘yin muhim ahamiyat kasb etadi, chunki mavsumdagi holatini yaxshilash imkoniyati mavjud.

Питер Крауч: "Тоттенхэм" должен вернуть Почеттино
Бывший нападающий футбольного клуба "Тоттенхэм" Питер Крауч высказал своё мнение по поводу выбора главного тренера команды. Об этом сообщает Zamin.uz.
Известно, что руководство лондонского клуба в субботу передало полномочия Игорю Тудору. Однако это назначение действует только до конца текущего сезона.
Эта информация была опубликована сайтом euro-football.ru. По словам Питера Крауча, он предпочёл бы летом вернуть в клуб аргентинского специалиста Маурисио Почеттино.
По его мнению, Почеттино сможет вернуть команде позитивный настрой и стать успешным решением для "шпор". Вместе с тем Крауч отдельно отметил кандидатуры Антони Ираолы и Марку Силвы, отметив их потенциальную пользу для команды.
В настоящее время "Тоттенхэм" занимает 16-е место в турнирной таблице чемпионата Англии. Следующий матч клуба запланирован на 22 февраля на домашнем поле против "Арсенала".
Эта игра имеет важное значение для команды, так как есть возможность улучшить своё положение в сезоне.