"Bavariya" hujumchisi Garri Keyn o‘z faoliyatidagi 100-penaltini muvaffaqiyatli amalga oshirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Angliyalik futbolchi Bundesliganing "Verder"ga qarshi o‘yinida (3:0) 11 metrli zarbani golga aylantirdi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Mazkur uchrashuvda 32 yoshli forvard yana bir muhim yutuqqa erishdi — u umumiy hisobda faoliyatidagi 500-golini kiritdi. Ushbu natija uning hujumchi sifatidagi yuqori saviyasini yana bir bor tasdiqlaydi.
FIFA World Cup Stats ma’lumotiga ko‘ra, Garri Keyn XXI asrda penaltidan 100 ta gol urgan uchinchi futbolchiga aylandi. Ushbu ko‘rsatkich bo‘yicha undan faqat Krishtianu Ronaldu (181 ta gol) va Lionel Messi (112 ta gol) o‘zib ketgan.
Bu esa Keynning zamonaviy futbolning eng yaxshi hujumchilaridan biri ekanligini ko‘rsatadi. Eslatib o‘tamiz, Garri Keyn 2023 yilda "Tottenhem" klubidan Germaniyaning "Bavariya" jamoasiga o‘tgan edi.
U o‘z karyerasining asosiy qismini London klubida o‘tkazib, jamoa tarixidagi eng samarali futbolchilardan biriga aylangan.

Гарри Кейн реализовал 100-й пенальти в своей карьере
Нападающий "Баварии" Гарри Кейн успешно реализовал свой 100-й пенальти в карьере. Об этом сообщает Zamin.uz.
Английский футболист забил пенальти в матче Бундеслиги против "Вердера" (3:0). Об этом сообщает euro-football.ru.
В этой встрече 32-летний форвард достиг ещё одного важного достижения — он забил 500-й гол в своей карьере. Этот результат ещё раз подтверждает его высокий уровень как нападающего.
По данным FIFA World Cup Stats, Гарри Кейн стал третьим футболистом XXI века, забившим 100 голов с пенальти. По этому показателю его опередили только Криштиану Роналду (181 гол) и Лионель Месси (112 голов).
Это свидетельствует о том, что Кейн является одним из лучших нападающих современного футбола. Напомним, что в 2023 году Гарри Кейн перешёл из клуба "Тоттенхэм" в немецкую команду "Бавария".
Он провёл основную часть своей карьеры в лондонском клубе, став одним из самых результативных игроков в истории команды.