Pyer Kalulyu «Komo»ga qarshi o‘yinni o‘tkazib yuboradi
Italiya A Seriyasi rasmiy sayti o‘tgan tur natijalariga ko‘ra intizomiy qarorlarni e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu qarorlarga muvofiq, bir qator futbolchilar diskvalifikatsiya qilindi. Ular orasida «Yuventus» jamoasi himoyachisi Pyer Kalulyu ham bor.
Fransuz futbolchisi bir o‘yinlik chetlatish jazosi oldi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Kalulyuning chetlatilishi bahsli holat sifatida baholanmoqda. Hakamlar korpusi rahbari Janluka Rokki futbolchiga ikkinchi sariq kartochka noto‘g‘ri ko‘rsatilganini tan olib, uzr so‘ragan.
Ammo qoidalar bo‘yicha qizil kartochka qo‘llanilgandan so‘ng diskvalifikatsiya kuchda qoladi. Shu sababli futbolchi jazodan ozod qilinmadi.
Natijada Pyer Kalulyu A Seriyaning navbatdagi turida «Komo» jamoasiga qarshi o‘yinda «Yuventus» safida maydonga tusha olmaydi. Mazkur uchrashuv 21-fevral, shanba kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Пьер Калюлю пропускает матч против «Комо»
Официальный сайт Серии А Италии объявил дисциплинарные решения по результатам прошедшего тура. Об этом сообщает Zamin.uz.
В соответствии с этими решениями, ряд футболистов были дисквалифицированы. Среди них защитник команды «Ювентус» Пьер Калюлю.
Французский футболист получил дисквалификацию на один матч. Об этом сообщает euro-football.ru.
Дисквалификация Калюлю оценивается как спорный случай. Глава корпуса судей Джанлука Рокки признал, что футболисту была ошибочно показана вторая желтая карточка, и извинился.
Однако согласно правилам, дисквалификация сохраняется после применения красной карточки. Поэтому футболист не был освобожден от наказания.
В результате Пьер Калюлю не сможет выйти на поле в составе «Ювентуса» в следующем туре Серии А в матче против «Комо». Эта встреча запланирована на субботу, 21 февраля.