Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti ham tasdiqlagan. Manbalarga ko‘ra, 25 yoshli posbon klub safida zaxira darvozabon sifatida qolib ketayotganidan qoniqmayapti.
Shu sababli, u yozgi transferlar davrida boshqa klubga o‘tish imkoniyatlarini ko‘rib chiqmoqda. Bundan tashqari, Mamardashvili kelgusi mavsum uchun ijaraga o‘tish takliflariga ham ochiq ekanini bildirgan.
Darvozabonning "Liverpul" bilan tuzgan shartnomasi 2031 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi. Uning bozor qiymati hozirda 28 million yevroga baholanmoqda.
Joriy mavsum davomida Mamardashvili 11 ta o‘yinda ishtirok etib, 17 ta gol o‘tkazib yuborgan. Shuningdek, u uchta o‘yinda darvozasini daxlsiz saqlashga muvaffaq bo‘lgan.
Mamardashvili hozirgi holatidan qoniqmagan bo‘lsa-da, uning kelajagi borasida qanday qaror qabul qilishi hali noma’lum. Shu bilan birga, uning transferi yoki ijara asosida boshqa klubga o‘tishi mavsum yakunida aniq bo‘lishi kutilmoqda.

Мамардашвили недоволен своим положением в «Ливерпуле»
Грузинский вратарь Георгий Мамардашвили, по сообщению издания Teamtalk, недоволен своим текущим положением в команде «Ливерпуль». Об этом сообщает Zamin.uz.
Эту информацию также подтвердил сайт euro-football.ru. По данным источников, 25-летний голкипер недоволен тем, что остаётся запасным в клубе.
По этой причине он рассматривает возможности перехода в другой клуб в период летних трансферов. Кроме того, Мамардашвили заявил, что открыт для предложений об аренде на следующий сезон.
Контракт вратаря с «Ливерпулем» действует до середины 2031 года. Его рыночная стоимость в настоящее время оценивается в 28 миллионов евро.
В текущем сезоне Мамардашвили принял участие в 11 матчах, пропустив 17 голов. Также он сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности в трёх играх.
Хотя Мамардашвили недоволен своим нынешним положением, пока неизвестно, какое решение он примет относительно своего будущего. Вместе с тем ожидается, что его переход или аренда в другой клуб станет ясна к концу сезона.