«Manchester Siti» «Lids»ni minimal hisobda mag‘lub etdi
Angliya Premer-ligasining 28-turida «Lids» o‘z maydonida «Manchester Siti»ni qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv davomida mehmon jamoa to‘pni nazorat qilishda ustunlik qildi. «Lids» esa tezkor qarshi hujumlar orqali raqib darvozasiga xavf solishga harakat qildi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. «Lids» safida Brenden Aaronson o‘ng qanotda faol o‘yin ko‘rsatib, jarima maydoniga aniq uzatmalar amalga oshirdi.
Dominik Kalvert-Lyuhinning zarbasi esa nishonga yetib bormadi. Uchrashuv davomida Jo Rodon uzoq masofadan ajoyib pas uzatdi, ammo Kalvert-Lyuhin bosim ostida zarbasini muvaffaqiyatli yakunlay olmadi.
Birinchi bo‘limda «Manchester Siti» o‘z imkoniyatini qo‘ldan boy bermadi. Rayan Sherki raqib jarima maydoniga keskin uzatma tashlab, Rayan Ait-Nurining yordamida Antuan Semenyo yaqin masofadan to‘pni darvozaga joyladi.
Shu tariqa, mehmonlar hisobni ochdi — 1:0. Ikkinchi bo‘limda «Lids» hisobni tenglashtirishga intildi.
Anton Staxning jarima maydoniga oshirgan to‘pi Yaka Biyol tomonidan bosh bilan zarba berildi, biroq to‘p darvoza ustunidan chetga ketdi. «Manchester Siti» esa burchak zarbalari orqali o‘z hujumlarini davom ettirdi.
Ruben Diash va Mark Gehi kabi futbolchilar xavfli vaziyatlar yaratdi, ammo darvozabonlarning ajoyib o‘yini sabab gol kiritilmadi. O‘yinning yakuniy natijasiga ko‘ra, «Manchester Siti» 1:0 hisobida g‘alaba qozondi va turnir jadvalida «Arsenal»dan ikki ochko ortda qoldi.

«Манчестер Сити» минимально обыграл «Лидс»
В 28-м туре Английской Премьер-лиги «Лидс» принимал на своём поле «Манчестер Сити». Об этом сообщает Zamin.uz.
В ходе встречи гости доминировали в контроле мяча. «Лидс» же пытался создавать опасность у ворот соперника быстрыми контратаками.
Об этом сообщает euro-football.ru. В составе «Лидса» Бренден Ааронсон активно играл на правом фланге, точно выполняя передачи в штрафную площадь.
Удар Доминика Кальверта-Льюина не достиг цели. В ходе матча Джо Родон сделал отличный пас с дальней дистанции, но Кальверт-Льюин под давлением не смог успешно завершить удар.
В первом тайме «Манчестер Сити» не упустил свой шанс. Райан Шерки сделал резкую передачу в штрафную соперника, и с помощью Райана Айт-Нури Антуан Семеньо с близкого расстояния отправил мяч в ворота.
Таким образом, гости открыли счёт — 1:0. Во втором тайме «Лидс» стремился сравнять счёт.
Навес Антона Стакса в штрафную был пробит головой Якой Биолом, но мяч прошёл мимо штанги. «Манчестер Сити» продолжал свои атаки с угловых.
Футболисты, такие как Рубен Диаш и Марк Гехи, создавали опасные моменты, но благодаря отличной игре вратарей гол забит не был. По итогам матча «Манчестер Сити» одержал победу со счётом 1:0 и отстал от «Арсенала» на два очка в турнирной таблице.