Ma'lumotlarga ko'ra, "qirollik klubi" hozirda "Milan" jamoasini boshqarayotgan italiyalik murabbiy Massimiliano Allegriyni jamoa boshqaruviga olib kelish variantini ko'rib chiqmoqda. Bu haqda Italiyadagi "Corriere dello Sport" nashri xabar bermoqda.
Madridliklar tajribali murabbiyni oldin ham jamoaga jalb qilishga harakat qilishgan. 2019 va 2021-yillarda Allegriyni o'z safiga qo'shishga yaqin kelishgan, biroq bu urinishlar muvaffaqiyatli yakunlanmagan.
Klub prezidenti Florentino Peres esa ayni paytda tajribali va bosim ostida ishlay oladigan murabbiyga ishonishni afzal ko'rmoqda. Allegriyni "Real"ga olib kelish oson bo'lmasligi aniq, chunki uning "Milan" bilan shartnomasi 2027-yilgacha davom etadi.
Nashr ma'lumotiga ko'ra, Allegri hozirgi faoliyatidan mamnun va "Milan"da o'zini qulay his qilmoqda. Shahar va muhit unga mos kelayotgani ta'kidlanadi.
Shu bilan birga, Karlo Anchelotti ketganidan so'ng, "Real"ni vaqtinchalik Alvaro Arbeloa boshqarib kelmoqda. Yozda klub katta qaror qabul qilishi ehtimoli yuqori, va Allegri nomzodi yana bir bor birinchi planga chiqishi mumkin.

"Реал" планирует пригласить Аллегри на пост главного тренера
Мадридский клуб "Реал" готов сделать новый шаг в вопросе тренерского штаба. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации, "королевский клуб" рассматривает вариант привлечения итальянского тренера Массимилиано Аллегри, который в настоящее время возглавляет команду "Милан". Об этом сообщает итальянское издание "Corriere dello Sport".
Мадридцы уже ранее пытались привлечь опытного тренера в команду. В 2019 и 2021 годах они были близки к подписанию Аллегри, однако эти попытки не увенчались успехом.
Президент клуба Флорентино Перес в настоящее время предпочитает доверять опытному тренеру, способному работать под давлением. Привлечь Аллегри в "Реал" будет непросто, так как его контракт с "Миланом" действует до 2027 года.
По данным издания, Аллегри доволен своей нынешней работой и чувствует себя комфортно в "Милане". Отмечается, что город и обстановка ему подходят.
В то же время, после ухода Карло Анчелотти, "Реалом" временно руководит Альваро Арбелоа. Летом клуб, вероятно, примет важное решение, и кандидатура Аллегри может вновь выйти на первый план.