Madridning "Atletiko" jamoasi himoyachisi Xose Ximenes futbol taqvimidagi tig‘iz o‘yinlar jadvaliga nisbatan tanqidiy fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, hozirgi sharoitda futbolchilar jismoniy va ruhiy jihatdan katta bosim ostida qolmoqda. Ximenesning so‘zlariga ko‘ra, futbolchilar dam olish uchun vaqt topa olmayapti.
Ular o‘z sog‘lig‘ini xavf ostiga qo‘ygan holda maydonga tushishga majbur bo‘lishmoqda. U bu vaziyatni "go‘sht maydalagich" bilan taqqosladi va futbolchilarni sirkdagi masxarabozlarga o‘xshatdi, chunki ular qachon buyurilsa, o‘shanda maydonga chiqishga majbur.
Eslatib o‘tamiz, 7 mart kuni Diego Simeone boshchiligidagi "Atletiko" jamoasi La Liga doirasida "Real Sosedad" ustidan 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Biroq, jamoa dam olishga ulgurmay, navbatdagi muhim uchrashuvga tayyorgarlik ko‘rmoqda.
10 mart kuni madridliklar Yevropa Chempionlar ligasi 1/8 finali doirasida Londonda "Tottenxem" jamoasi bilan uchrashishadi. Bu o‘yin ham jamoa uchun katta ahamiyatga ega bo‘lib, futbolchilar yana bir bor o‘z mahoratini ko‘rsatishga harakat qilishadi.

Хосе Хименес раскритиковал футбольный календарь
Защитник мадридского "Атлетико" Хосе Хименес высказал критические замечания по поводу плотного графика футбольных матчей. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, в нынешних условиях футболисты находятся под большим физическим и психологическим давлением. По словам Хименеса, игроки не находят времени для отдыха.
Они вынуждены выходить на поле, рискуя своим здоровьем. Он сравнил эту ситуацию с "мясорубкой" и сравнил футболистов с клоунами в цирке, так как они должны выходить на поле всякий раз, когда им приказывают.
Напомним, что 7 марта команда "Атлетико" под руководством Диего Симеоне одержала победу над "Реал Сосьедад" со счётом 3:2 в рамках Ла Лиги. Однако команда не успела отдохнуть и уже готовится к следующему важному матчу.
10 марта мадридцы встретятся в Лондоне с командой "Тоттенхэм" в 1/8 финала Лиги чемпионов УЕФА. Эта игра также имеет большое значение для команды, и футболисты постараются вновь продемонстрировать своё мастерство.