U Lionel Messi va Krishtianu Ronaldu o‘rtasidagi qiyoslar haqida gapirar ekan, argentinalik yulduzning tabiiy qobiliyatini va texnik mahoratini alohida ta’kidladi. Fransiyalik futbolchi 2021 va 2023 yillar oralig‘ida Parijda Messining jamoadoshi bo‘lganligi sababli, uning so‘zlariga katta ahamiyat berish mumkin.
Kimpembe Messining jamoaga kelishi barcha futbolchilar uchun kutilmagan va haqiqatan ham hayratlanarli voqea ekanligini ta’kidladi. Uning fikricha, dunyoning eng buyuk futbolchisi yonida o‘ynash juda yoqimli tuyg‘u bergan.
Himoyachi ikkala ulkan yulduzni ham chuqur hurmat qilishini, ammo o‘z tanlovini Messiga berayotganini ochiq aytdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Ronaldu shubhasiz buyuk mehnatkash va kuchli sportchi bo‘lsa-da, Messi tug‘ma daho hisoblanadi.
Mashg‘ulotlarda Messining to‘p bilan ishlaganini kuzatish har safar hayratga solardi. Musobaqada uni bosim ostida qoldirishga harakat qilganda, u allaqachon hamma variantlarni ko‘rib bo‘lgan va raqibni aldab o‘tgan bo‘lardi.
Hozirda Messi AQShdagi Inter Mayami klubida MLS chempionatida o‘z hukmronligini davom ettirmoqda. 41 yoshli Ronaldu esa Saudiya Arabistonining An-Nassr jamoasida mingta gol marrasiga yetib borish uchun jiddiy harakatlar qilmoqda.
O‘z navbatida, 30 yoshli Kimpembe ham o‘z faoliyatida yangi sahifa ochib, Qatarning Qatar SC klubiga ko‘chib o‘tdi. Ushbu ma’lumotlar goal.com saytidan olindi.

Бывший защитник парижского клуба ПСЖ Преснель Кимпембе выразил свое особое мнение о величайшем споре в истории футбола. Об этом сообщает Zamin.uz.
Говоря о сравнениях между Лионелем Месси и Криштиану Роналду, он особо подчеркнул природный талант и техническое мастерство аргентинской звезды. Словам французского футболиста можно придавать большое значение, так как в период с 2021 по 2023 год он был одноклубником Месси в Париже.
Кимпембе подчеркнул, что пришествие Месси в команду стало неожиданным и действительно удивительным событием для всех футболистов. По его мнению, играть рядом с величайшим игроком мира было очень приятным чувством.
Защитник открыто заявил, что глубоко уважает обеих великих звезд, но свой выбор отдает Месси. По его словам, хотя Роналду, безусловно, великий труженик и сильный спортсмен, Месси является прирожденным гением.
Наблюдать за работой Месси с мячом на тренировках каждый раз вызывало удивление. Когда пытались заставить его играть под давлением в матче, он уже видел все варианты и обыгрывал соперника.
Сейчас Месси продолжает свое доминирование в чемпионате MLS за клуб «Интер Майами» в США. 41-летний Роналду, в свою очередь, серьезно работает над достижением отметки в тысячу голов за команду «Ан-Наср» из Саудовской Аравии.
В свою очередь, 30-летний Кимпембе также открыл новую страницу в своей карьере, перейдя в клуб «Катар СК» из Катара. Эта информация была получена с сайта goal.com.