Gvardiola Real Madridga qarshi o‘yinda uslubdan voz kechmaymiz dedi
Chempionlar ligasi musobaqasining chorak final bosqichida bo‘lib o‘tadigan eng kuchli va g‘alati bahs oldidan "Manchester Siti" jamoasining bosh murabbiyi Xosep Gvardiola o‘z fikrlarini ochib berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U "Real Madrid"ga qarshi kechadigan uchrashuv haqida gapirib, asosiy e’tiborni jamoaning o‘ziga xosligiga qaratdi. Ispaniyalik tajribali mutaxassisning ta’kidlashicha, "Manchester Siti" o‘zining tabiatidan, futbol felsefasidan va shakllangan uslubidan chiqib ketsa, natija ham darhol o‘zgaradi.
Gvardiola UEFA matbuot xizmatiga bergan intervyusida jamoa qanday sharoitda bo‘lmasin, o‘z o‘yin uslubidan voz kechmasligini ta’kidladi. Chunki aynan shu uslub ularni bugungi katta bosqichlarga olib kelgan.
Agar futbolchilar o‘zlaridan bo‘lmasalar, yaxshi natijaga erishish qiyinlashadi. Madriddagi vaziyat ham o‘ziga xoslik bilan ajralib turadi.
Ayrim manbalarda "Real" klubining muxlislariga Gvardiolaga qarshi shiorlar aytishni taqiqlash haqida xabarlar tarqaldi. Bu choralar klubning javob o‘yinida mehmon muxlislari sektoriga qo‘shimcha cheklovlar tushib ketmasligi uchun ko‘rilmoqda.
Provokatsiyalarning oldini olish orqali futbolga oid muhitni saqlab qolish maqsad qilingan. Eslatib o‘tamiz, "Real Madrid" va "Manchester Siti" jamoalari o‘rtasidagi dastlabki uchrashuv 11-mart kuni Madridda bo‘lib o‘tadi.
O‘yin Toshkent vaqti bilan kechki soat birlarda boshlanadi. Bu kecha "Manchester Siti" uchun katta sinov bo‘ladi, ular o‘z futbolidan qo‘rquvsiz maydonga chiqishlari kerak.
"Real Madrid" esa o‘z stadionidagi kuchli atmosferani o‘yin jarayoniga aylantirib, natijaga yo‘naltirishga harakat qiladi. Qolgan hamma narsani maydon va futbolchilarning o‘zaro kurashi hal qiladi.

Гвардиола заявил, что не откажется от стиля в матче против Реала
Перед самым сильным и необычным матчем четвертьфинала Лиги чемпионов главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказал свое мнение. Об этом сообщает Zamin.uz.
Говоря о предстоящем матче против «Реала», он сосредоточил основное внимание на уникальности своей команды. По словам опытного испанского специалиста, если «Манчестер Сити» отойдет от своей природы, футбольной философии и сформировавшегося стиля, результат немедленно изменится.
В интервью пресс-службе УЕФА Гвардиола подчеркнул, что команда не откажется от своего игрового стиля при любых обстоятельствах. Ведь именно этот стиль привел их к сегодняшним большим этапам.
Если футболисты не будут собой, добиться хорошего результата станет сложнее. Ситуация в Мадриде также отличается своей уникальностью.
В некоторых источниках появились сообщения о запрете для болельщиков клуба «Реал» скандировать лозунги против Гвардиолы. Эти меры принимаются для того, чтобы на ответном матче не было введено дополнительных ограничений для сектора гостей.
Целью предотвращения провокаций является сохранение футбольной атмосферы. Напоминаем, что первый матч между «Реал Мадрид» и «Манчестер Сити» состоится 11 марта в Мадриде.
Матч начнется в один час ночи по времени Ташкента. Эта ночь станет большим испытанием для «Манчестер Сити», им нужно выходить на поле без страха перед своим футболом.
«Реал Мадрид» же попытается превратить мощную атмосферу на своем стадионе в ход игры и направить её к результату. Всё остальное решит поле и борьба самих футболистов.