O‘zbekiston gimnastikachilari Turkiyadagi Jahon kubogida finalga yo‘l oldi
Turkiyada bo‘lib o‘tayotgan badiiy gimnastika bo‘yicha Jahon kubogi bosqichining birinchi kuni yorug‘ muvaffaqiyatlar bilan yakunlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
O‘zbekiston milliy jamoasi vakillari namoyish etgan yuksak mahorat va jozibali chiqishlari natijasida ikkita sportchimiz peshvoz kelgan final bosqichiga yo‘llanma oldi. Bu g‘alaba o‘zimiz uchun katta faxr va quvonch manbai bo‘ldi.
Ma’lumki, o‘zimizning qadrdon gimnastikamiz Oksana Chusovitina sakrash turlarida o‘z saviyasini yuqori darajada ko‘rsatdi. U 13,083 ball to‘plab, eng kuchli sakkiztalik qatoriga kirishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu natija uning tajribasi va mehnatining samarasidir. Shu bilan birga, yosh sportchimiz Abdullaziz Mirvaliev ham o‘z sohasida ajoyib natija qayd etdi.
U yerdagi mashq bo‘yicha 13,533 ball to‘plab, finalga chiqish huquqini qo‘lga kiritdi. Ikkala atlet ham ertaga bo‘lib o‘tadigan musobaqada oliy poyafollarga da’vogarlik qiladi va oltin, kumush yoki bronza medal uchun kurashadi.
Musobaqaning saralash bosqichining ikkinchi kuni bugun o‘z davomida bo‘lmoqda. Bugungi kun yana bir qancha sportchilar uchun finalga chiqish imkoniyatini belgilaydi va kurash yanada kuchayadi.
O‘zbekiston Milliy olimpiya qo‘mitasi jamoamizning joriy musobaqadagi natijalari va kelgusi rejalari haqida rasmiy ma’lumotlarni o‘z vaqtida e’lon qilmoqda. Biz sportchilarimizni qo‘llab-quvvatlashga va ularning har bir muvaffaqiyatiga shodlanishga tayyormiz.

Первый день этапа Кубка мира по художественной гимнастике, проходящего в Турции, завершился яркими успехами. Об этом сообщает Zamin.uz.
Благодаря высокому мастерству и привлекательным выступлениям представителей национальной сборной Узбекистана, двое наших спортсменов получили путевки в финальный этап. Эта победа стала для нас большим источником гордости и радости.
Как известно, наша дорогая гимнастка Оксана Чусовитина продемонстрировала высокий уровень в упражнениях на прыжках. Она набрала 13,083 балла и вошла в число восьми сильнейших.
Этот результат является плодом её опыта и труда. В то же время, наш молодой спортсмен Абдуллазиз Мирвалиев также показал отличный результат в своей дисциплине.
Он набрал 13,533 балла в упражнениях на полу и завоевал право выйти в финал. Оба атлета завтра будут бороться за высшие ступени пьедестала и сражаться за золотые, серебряные или бронзовые медали.
Второй день квалификационного этапа соревнований продолжается сегодня. Сегодняшний день определит возможность выхода в финал для ещё ряда спортсменов, и борьба станет ещё более напряжённой.
Национальный олимпийский комитет Узбекистана своевременно публикует официальную информацию о результатах нашей команды на текущем турнире и будущих планах. Мы готовы поддерживать наших спортсменов и радоваться каждому их успеху.