Angliya futbol chempionatining fevral oyi yakunlari bo‘yicha eng yaxshi murabbiy unvoniga sazovor bo‘lgan shaxs ma’lum qilindi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu safar nufuzli sovrin Ispaniyalik Pep Gvardiolaga nasib etdi. Ushbu xabarni Premier Liga rasmiy matbuot xizmati o‘z sayti orqali e’lon qildi.
Ispaniyalik mutaxassis boshqarayotgan Manchester Siti jamoasi fevral oyida o‘zining barqaror va ishonchli o‘yin ko‘rinishini saqlab qoldi. Jamoa ushbu oy davomida birorta ham mag‘lubiyatga uchramasligi ko‘pgina mutaxassislar tomonidan yuqori baholandi.
Bu natijalar murabbiyning taktik ko‘rikiga va jamoada o‘rnatilgan qat’iy intizomga bevosita bog‘liq deb topildi. Fevral oyining boshlanishida shaharliklar uchun o‘yinlar oson kechdi deb bo‘lmaydi.
Chunki oyning dastlabki bahsida Tottenham Hotspur jamoasiga qarshi uchrashuv durang natija bilan yakunlandi. Biroq, shu voqeadan so‘ng jamoa o‘yinlarini yanada ishonchli va maqsadga qaratilgan tarzda olib bormoqda.
Keyingi turda Liverpool, Fulxem, Nyukasl Yunayted va Lids Yunayted kabi kuchli raqiblarga qarshi o‘yinlarda g‘alaba qo‘lga kiritildi. Natijada jamoa chempionat jadvalidagi o‘z pozitsiyasini yanada mustahkamlashga muvaffaq bo‘ldi.
Fevral oyining eng yaxshi murabbiyi sovrini uchun bo‘lgan raqobat ham juda kuchli edi. Gvardioladan tashqari Brentford jamoasini boshqaruvchi Kit Endryus, Manchesterni boshqargan Maykl Kerrik va Liverpuldagi Arne Slot kabi taniqli mutaxassislar ham nomzodlar qatorida bo‘lishdi.
Shunga qaramay, oy davomida ko‘rsatilgan barqaror natijalar va ketma-ket g‘alabalar Pep Gvardiolani g‘olib sifatida tanlashga asos bo‘ldi. Muxlislar esa Siti jamoasi aynan shu formada davom etsa, mavsum oxirigacha chempionlik uchun jiddiy kurash olib borishiga ishonch bildirmoqdalar.

Стал известен обладатель звания лучшего тренера месяца по итогам февраля в чемпионате Англии. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этот раз престижная награда досталась испанцу Пепу Гвардиоле. Об этом объявило официальное пресс-служба Премьер-лиги на своем сайте.
Команда «Манчестер Сити», которой руководит испанский специалист, в феврале сохранила свою стабильную и уверенную игру. Тот факт, что команда не потерпела ни одного поражения в течение этого месяца, был высоко оценен многими экспертами.
Эти результаты были признаны напрямую связанными с тактическим мастерством тренера и строгой дисциплиной, установленной в команде. Начало февраля нельзя назвать легким для «горожан».
Поскольку первый матч месяца против «Тоттенхэм Хотспур» завершился вничью. Однако после этого события команда стала проводить свои матчи еще более уверенно и целенаправленно.
В следующих турах были одержаны победы над такими сильными соперниками, как «Ливерпуль», «Фулхэм», «Ньюкасл Юнайтед» и «Лидс Юнайтед». В результате команде удалось еще больше укрепить свои позиции в турнирной таблице чемпионата.
Конкуренция за звание лучшего тренера февраля также была очень высокой. Помимо Гвардиолы, в числе номинантов были такие известные специалисты, как Кит Эндрюс, возглавляющий «Брентфорд», Майкл Керрик, руководивший «Манчестером», и Арне Слот из «Ливерпуля».
Тем не менее, стабильные результаты и серия побед в течение месяца стали основанием для выбора Пепа Гвардиолы в качестве победителя. Фанеры же выражают уверенность, что если команда «Сити» продолжит играть в такой форме, то будет серьезно бороться за чемпионство до конца сезона.