Abduqodir Husanov asosiy tarkibda o‘ynaydi
Angliya Premer-ligasining o‘ttizinchi turidagi eng g‘allashgan o‘yinlardan biri yaqinda bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Vest Xem va Manchester Siti jamoalari o‘rtasidagi bu bahs futbol muxlislari e’tiborini o‘ziga qaratadi. O‘zbekistonlik futbolchilar va ularning hayratlanarli yutuqlari orasida eng quvonarli xabar shundaki, hamyurtimiz Abduqodir Husanov yana bir bor mashhur murabbiy Pep Gvardiolaning ishonchini to‘liq qozonib, uchrashuvni asosiy tarkibda boshlaydi.
Bu uning jamoadagi o‘rni qanchalik muhim ekanini yana bir bor tasdiqlaydi. London mehmonlari himoya chizig‘ini shakllantirishda Abduqodir Husanovga tayanishni ma’qul ko‘rdi.
U himoya markazida Mark Guehi bilan birga maydon egalarining hujumlarini to‘xtatish vazifasini bajaradi. Manchester Siti bugun hujumkor va tezkor o‘yin ko‘rsatishga tayyor ekanligini tarkibidan bilish mumkin.
Darvozabon o‘rnida Janluiji Donnarumma, himoyada esa Mateus Nunesh va Rayan Ayt-Nuri o‘rin olgan. Yarim himoyada Rodri, jamoa sardori Bernardu Silva va yosh iste’dod Niko O’Reyli o‘ynaydi.
Hujum qanotlarida Omar Marmush, Antuan Semeno va gol uruvchi Erling Holand maydonga tushadi. Maydon egasi Vest Xem jamoasi ham o‘z uyida ochko yo‘qotmaslik uchun kuchli tarkibni tanladi.
Murabbiy Xulen Lopetegi boshchiligidagi bolg‘achilar Jerrod Bouenni sardor etib tayinlashdi. Ular ham himoya va hujumda kuchli o‘yinchilarni safga tushirishdi.
Abduqodir Husanovning liganing muhim bosqichlarida doimiy ravishda asosiy tarkibda o‘ynashi uning professionalizmiga guvohlik beradi. Bugungi uchrashuvda hamyurtimizdan nafaqat mustahkam himoya, balki hujumlarni tashkil etishdagi faollik ham kutilmoqda.
Muxlislar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob izlashadi. Sizningcha, Abduqodir bugun Bouen va Tati kabi tajribali hujumchilarni to‘xtata oladimi?
Qaysi jamoa g‘alaba qozonishiga ishonch hosil qilmoqdasiz? Uchrashuv natijasi bu savollarga aniq javob beradi.

Абдукодир Хусанов выступает в основном составе
Одним из самых ожидаемых матчей 40-го тура Английской Премьер-лиги скоро состоится. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эта встреча между «Вест Хэмом» и «Манчестер Сити» привлечет внимание футбольных болельщиков. Среди удивительных достижений узбекских футболистов самой радостной новостью является то, что наш соотечественник Абдукодир Хусанов вновь полностью завоевал доверие известного тренера Пепа Гвардиолы и начнет матч в основном составе.
Это еще раз подтверждает, насколько важно его место в команде. Лондонские гости решили положиться на Абдукодира Хусанова при формировании линии обороны.
Он вместе с Марком Гюэхи в центре защиты будет выполнять задачу по остановке атак хозяев поля. По составу можно понять, что «Манчестер Сити» готов сегодня показать атакующий и быстрый футбол.
В воротах выступает Джанлуиджи Доннарумма, в защите — Матеус Нунеш и Райан Айт-Нури. В полузащите играют Родри, капитан команды Бернарду Силва и молодой талант Нико О'Райли.
На атакующих флангах выйдут Омар Мармуш, Антуан Семено и голеадор Эрлинг Холанд. Хозяева поля, команда «Вест Хэм», также выбрала сильный состав, чтобы не проиграть очки на своем поле.
«Молотобойцы» под руководством тренера Хулена Лопетеги назначили капитаном Джеррода Боуэна. Они также выставили сильных игроков как в защите, так и в атаке.
Постоянное выступление Абдукодира Хусанова в основном составе на важных этапах лиги свидетельствует о его профессионализме. От нашего соотечественника в сегодняшнем матче ожидается не только надежная защита, но и активность в организации атак.
Болельщики ищут ответы на интересующие их вопросы. Как вы думаете, сможет ли Абдукодир сегодня остановить опытных нападающих вроде Боуэна и Тати?