Gvardiola Manchester Siti uchun chempionlik kurashi hali tugamaganini ta’kidladi
Angliya Premyer-ligasi o‘tishgan o‘ttizinchi turidan so‘ng Manchester Siti klubi bosh murabbiyi Xosep Gvardiola o‘z jamoasi uchun chempionlik kurashi hali ham davom etayotganini ta’kidladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ma’lumki, shaharliklar Madridda o‘tkazilgan uchrashuvda uchta golga mag‘lub bo‘lishganiga qaramay, jamoa ichidagi ruh va kuch tushmagan. Murabbiyning fikricha, futbolchilar maydonda barcha imkoniyatlardan to‘liq foydalangan holda kurashishni davom ettirmoqda va bu ularning g‘alaba ishtiyoqini yo‘qotmaganligidan dalolat beradi.
Gvardiola o‘z so‘zlarida bu hali yakun emasligini va jamoa mag‘lub bo‘lmaganini, balki kurashni to‘liq davom ettirayotganini aytib o‘tdi. Uning ta’kidlashicha, faqat statistik ko‘rsatkichlarga qarab emas, balki futbolchilarning ruhiy holatiga ham e’tibor qaratish lozim.
Hozirgi kunda futbolchilar oxirigacha maydonda harakat qilmoqda va shu sababli jamoa kurashni to‘xtatmaydi. Ma’lumot uchun, shaharliklar o‘ttizinchi turda Vest Hem jamoasi bilan bir xil hisobda durang o‘ynashdi.
Hozircha o‘ttiz ta turdan so‘ng Manchester Siti peshqadam Arsenal klubidan bir o‘yin kam o‘tkazgan holda to‘qqiz ochko orqada qolmoqda. Biroq Gvardiola o‘z futbolchilarining ruhiy tayyorgarligi va maydondagi intilishi ularni chempionlik yo‘lida umidli qilib qo‘yayotganini ta’kidladi.
Muxlislar ham hali jamoadan katta natijalar kutishi mumkin, chunki futbol maydonida hech narsa oldindan aniq emas. Bitta mavsumning oxirigacha ko‘plab o‘zgarishlar bo‘lishi mumkin va Manchester Siti o‘z kuchini isbotlashga tayyor.
Futbolchilar va murabbiyning bu yondashuvi jamoaga kuchli quvvat sochib, ularni yangi g‘alabalar sari boshlaydi. Manba: one.uz

Гвардиола подчеркнул, что борьба за чемпионство для Манчестер Сити еще не закончена
После прошедшего 40-го тура Английской Премьер-лиги главный тренер клуба «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола подчеркнул, что борьба за чемпионство для его команды все еще продолжается. Об этом сообщает Zamin.uz.
Известно, что несмотря на поражение со счетом три гола в матче, проведенном в Мадриде, дух и сила внутри команды не упали. По мнению тренера, футболисты продолжают бороться на поле, используя все возможности, что свидетельствует о том, что они не потеряли жажды победы.
Гвардиола в своих словах отметил, что это еще не конец и команда не проиграла, а продолжает борьбу в полном объеме. По его словам, следует обращать внимание не только на статистические показатели, но и на психологическое состояние футболистов.
В настоящее время футболисты действуют на поле до конца, и поэтому команда не прекращает борьбу. Для информации, в 40-м туре «горожане» сыграли вничью с командой «Вест Хэм» при одинаковом счете.
На данный момент после 30 туров «Манчестер Сити» отстает от лидирующего клуба «Арсенал» на девять очков, имея один матч меньше. Однако Гвардиола подчеркнул, что психологическая готовность и стремление его футболистов на поле вселяют в них надежду на путь к чемпионству.
Фанаты также могут ожидать больших результатов от команды, так как на футбольном поле ничего не предопределено заранее. До конца одного сезона может произойти множество изменений, и «Манчестер Сити» готов доказать свою силу.
Такой подход футболистов и тренера придает команде сильную энергию и ведет их к новым победам. Источник: one.uz