Haftaning dam olish kunlari yevropa futboli muxlislarini yana bir qator jonli va g‘ayrioddiy bahslar kutmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Yevropaning yetakchi besh chempionati doirasida o‘tkaziladigan navbatdagi tur uchrashuvlari kutilmagan hodisalar va jiddiy kurashlar bilan boy bo‘lishi ehtimoli katta. Ingliz premyer-ligasida yuqori o‘rinlar uchun kurashayotgan Manchester Yunayted o‘z maydonida Aston Villani qabul qiladi.
Bu uchrashuv tomoshabinlar uchun eng qiziqarli bahslardan biriga aylanadi. Shu bilan birga, Liverpul va Tottenxem o‘rtasidagi bahs ham juda jonli va kurashli kechishiga ishonch hosil qilingan.
Qolaversa, Kristal Pelas va Lids, Nottingem Forest va Fulxem o‘yinlari ham e’tibor markazida bo‘ladi. Ispaniya La Liga chempionatida Barselona Sevilya bilan qiyin bahsga kirishadi.
Malorka va Espanol, Betis va Selta uchrashuvlari ham muxlislar e’tiborini tortadi. Kechki soatlarda esa Real Sosedad va Osasuna o‘rtasidagi bahs bo‘lib o‘tadi.
Italiya A Seriyasi doirasida Verona va Jenoa, Piza va Kalyari o‘yinlari rejalashtirilgan. Sassuolo Bolonyaga, Komo esa Romaga qarshi maydonga tushadi.
Tun vaqtlida Latsio va Milan o‘rtasidagi bahs ham katta qiziqish uyg‘otadi. Fransiya Liga 1ida Strasbur va Parij FK, Gavr va Lion, Mes va Tuluza o‘yinlari bo‘lib o‘tadi.
Kechasi Renn va Lill jamoalari bahs kurashini ko‘rsatishadi. Germaniya Bundesligasida Verder va Mayns, Frayburg va Union uchrashuvlari diqqat markazida bo‘ladi.
Shtutgart va Leypsig o‘rtasidagi kechki bahs esa chempionlik uchun kurashni yanada qizdiradi. Shu tariqa, yevropa futbol muxlislari dam olish kunlarida juda qiziqarli va g‘ayrioddiy bahslardan bahramand bo‘lishi mumkin.
Ushbu turlar tomoshabinlar uchun nafaqat futbol, balki har bir gol va har bir harakat bilan shov-shuvli dam olish ham va’da qilmoqda. Manba: One.uz

Европейский футбол в этом сезоне ожидает неожиданные матчи и серьезные битвы
Выходные дни в европейском футболе обещают фанатам еще ряд ярких и необычных матчей. Об этом сообщает Zamin.uz.
Следующий тур в рамках пяти ведущих чемпионатов Европы с большой вероятностью пройдет под знаком неожиданных событий и напряженной борьбы. В Английской Премьер-лиге «Манчестер Юнайтед», борющийся за высокие места, примет на своем поле «Астон Виллу».
Этот матч станет одним из самых интересных для зрителей. При этом ожидается, что и противостояние «Ливерпуля» и «Тоттенхэма» пройдет в очень яркой и конкурентной манере.
Кроме того, в центре внимания окажутся матчи «Кристал Пэлас» против «Лидса», а также «Ноттингем Форест» против «Фулхэма». В испанской Ла Лиге «Барселона» вступит в сложную битву с «Севильей».
Внимание болельщиков также привлекут матчи «Мальорки» с «Эспаньолом», а также «Бетиса» против «Сельты». В вечернее время состоится противостояние «Реал Сосьедад» и «Осасуны».
В рамках итальянской Серии А запланированы матчи «Вероны» против «Дженоа», а также «Пизы» с «Кальяри». «Сассуоло» сыграет против «Болоньи», а «Комо» встретится с «Ромой».
В ночное время большой интерес вызовет матч между «Лацио» и «Миланом». В французской Лиге 1 состоятся игры «Страсбура» против «Пари Сен-Жермен», «Гавра» с «Лионом», а также «Меса» против «Тулузы».
В ночное время команды «Ренна» и «Лилля» продемонстрируют напряженную борьбу. В немецкой Бундеслиге в центре внимания окажутся матчи «Вердера» против «Майнца», а также «Фрайбурга» с «Унионом».
Вечерний матч между «Штутгартом» и «Лейпцигом» еще больше разожжет борьбу за чемпионство. Таким образом, болельщики европейского футбола в выходные дни смогут насладиться очень интересными и необычными матчами.
Эти туры обещают зрителям не только футбол, но и шумные выходные с каждым голом и каждым действием. Источник: One.uz