Angliya Premer-ligasi 30-tur o‘yinlari qizg‘in va murosasiz kurash bilan davom etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu turda “Manchester Siti” o‘z maydonida “West Ham United” jamoasini qabul qildi. Uchrashuv 1:1 hisobida durang bilan yakunlandi.
Bu natija jamoalarning chempionlik poygasidagi vaziyatini yanada murakkablashtirdi. Uchrashuvdan so‘ng “Manchester Siti” yarim himoyachisi Rodri jamoaning imkoniyatlari haqida fikr bildirdi.
U jamoa qiyin ahvolda bo‘lsa-da, chempionlik uchun kurashni to‘xtatmasligini ta’kidladi. Rodrining so‘zlariga ko‘ra, ular hech qachon taslim bo‘lmaydi va oxirigacha harakat qilishda davom etadi.
Oldinda murakkab o‘yinlar kutayotganini yaxshi tushunishsa-da, jamoada tajriba yetarli. Shuning uchun ham chempionlik uchun nimani talab etilishi aniq.
Hozirgi vaqtda Premer-liga turnir jadvalida “Manchester Siti” 30 turdan so‘ng 61 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda. Jadval peshqadami “Arsenal”dan farq 9 ochkoni tashkil etadi.
“Arsenal” esa bir o‘yin ko‘proq o‘tkazgan. Shu sababli, kelajakda bu ikki klub o‘rtasidagi raqobat yanada qizg‘inlashishi kutilmoqda.
Oldinda ularning o‘rtasida bir nechta muhim uchrashuvlar bor. Xususan, 22-mart kuni EFL Kubogi finalida “Arsenal” va “Manchester Siti” jamoalari maydonga tushadi.
Bu o‘yin mavsumdagi eng muhim bahslardan biri bo‘lishi aniq. Shuningdek, 19-aprel kuni Premer-liganing 33-turida ham ular yuzma-yuz keladi.
O‘yin “Etihad Stadium”da bo‘lib o‘tadi va chempionlik poygasida hal qiluvchi ahamiyatga ega bo‘lishi mumkin. Futbol ixlosmandlari hozirdan ushbu ikki jamoa o‘rtasidagi o‘yinlarni katta qiziqish bilan kutmoqda.
Ularning bahslari chempionlik uchun kurashning qanchalik qizg‘in kechishini ko‘rsatadi. Manba: One.uz saytidan olindi.

Родри: Манчестер Сити не сдается в гонке за чемпионство
Матчи 30-го тура Английской Премьер-лиги продолжаются в условиях напряженной и бескомпромиссной борьбы. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом туре «Манчестер Сити» на своем поле принимал команду «Уэст Хэм Юнайтед». Встреча завершилась ничьей со счетом 1:1.
Этот результат еще более усложнил ситуацию в чемпионской гонке. После матча полузащитник «Манчестер Сити» Родри высказался о возможностях команды.
Он подчеркнул, что несмотря на сложное положение, команда не прекращает борьбу за титул. По словам Родри, они никогда не сдаются и будут бороться до самого конца.
Хотя игроки хорошо понимают, что впереди их ждут сложные матчи, у команды достаточно опыта. Поэтому они четко знают, чего требует борьба за чемпионство.
На данный момент в турнирной таблице Премьер-лиги после 30 туров «Манчестер Сити» идет на втором месте с 61 очком. Отрыв от лидирующего «Арсенала» составляет 9 очков.
При этом «Арсенал» провел на один матч больше. Поэтому в будущем ожидается еще более напряженная конкуренция между этими двумя клубами.
Впереди у них запланировано несколько важных встреч. В частности, 22 марта в финале Кубка Английской футбольной лиги (EFL Cup) на поле выйдут команды «Арсенал» и «Манчестер Сити».
Этот матч, безусловно, станет одним из самых важных противостояний сезона. Кроме того, они встретятся лицом к лицу и в 33-м туре Премьер-лиги, который состоится 19 апреля.
Игра пройдет на стадионе «Этихад» и может иметь решающее значение в чемпионской гонке. Фанаты футбола уже с большим интересом ожидают матчей между этими двумя командами.