Madridning mashhur Real klubi hozirgi transfer oynasida o‘z jamoasini yanada kuchaytirish va kelajak yutuqlarini mustahkamlash maqsadida jiddiy rejalarni amalga oshirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Klubning eng asosiy e’tibori Germaniyaning Bavariya jamoasi safida o‘ynayotgan hujumkor yarim himoyachi Maykl Olisega qaratilgan. Yevropa va Germaniya ommaviy axborot vositalari, xususan Bild nashri ma’lum qilishicha, Real klubi prezidenti Florentino Peres fransiyalik yulduzni jamoaga jalb qilishga katta umid bog‘lab, unga 160 million yevro miqdoridagi pul mablag‘ini taklif qilishga tayyor ekanligi ma’lum bo‘ldi.
Biroq, Myunxenliklar klubida hozirda futbolchini qishki transfer oynasida sotib yuborishni rejalashtirmayotgani haqida xabarlar tarqaldi. Maykl Olise Bavariya safidagi ikkinchi mavsumini o‘tkazmoqda va bu vaqt ichida u 93 ta rasmiy o‘yinda ishtirok etib, jami 35 ta gol urgan hamda 50 marta jamoadoshlariga golli uzatma qilgan.
Ushbu ko‘rsatkichlar futbolchining yuqori professional darajasidan dalolat beradi va klubning uni tez orada qo‘yib yubormasligi ta’kidlanmoqda. Jamoaning kelasi muhim uchrashuvi 18 mart kuni Chempionlar Ligasi doirasida Italiyaning Atalanta klubiga qarshi bo‘lib o‘tadi.
Shu bilan birga, Maykl Olise sariq kartochkalar soni ko‘payib ketgani sababli ushbu jiddiy o‘yinda maydonga tushmaydi va tanaffusga chiqadi. Transfer ehtimoli madridlik muxlislar orasida katta qizg‘in muhokamalar va kutishlarga sabab bo‘lib turibdi.
Agar bu transfer amalga oshsa, Real klubi safini yanada mustahkamlashi va Yevropa chempionatlarida eng yuqori natijalarni qo‘lga kiritish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Manba: One.uz

Реал предложил 160 миллионов евро за Майкла Олисе
Известный мадридский клуб «Реал» в текущее трансферное окно реализует серьезные планы по усилению состава и закреплению будущих побед. Об этом сообщает Zamin.uz.
Основное внимание клуба сосредоточено на атакующем полузащитнике, выступающем за мюнхенскую «Баварию», Майкле Олисе. По информации европейских и немецких СМИ, в частности издания Bild, президент «Реала» Флорентино Перес возлагает большие надежды на привлечение французской звезды и готов предложить за него 160 миллионов евро.
Однако появились сообщения о том, что в мюнхенском клубе пока не планируют продавать футболиста зимой. Майкл Олисе проводит свой второй сезон в составе «Баварии», за это время он принял участие в 93 официальных матчах, забил 35 голов и отдал 50 результативных передач.
Эти показатели свидетельствуют о высоком профессиональном уровне игрока, и отмечается, что клуб не намерен расставаться с ним в ближайшее время. Следующий важный матч команды состоится 18 марта в рамках Лиги чемпионов против итальянской «Аталанты».
При этом Майкл Олисе из-за большого количества желтых карточек пропустит эту важную игру и уйдет на перерыв. Вероятность трансфера вызывает бурные обсуждения и ожидание среди мадридских болельщиков.
Если этот трансфер состоится, «Реал» сможет еще больше усилить свой состав и получить возможность достичь наивысших результатов в европейских турнирах. Источник: One.uz