“Manchester Siti” hujumchisi Erling Xoland so‘nggi paytlarda transferlar mavzusida eng ko‘p muhokama qilinayotgan futbolchilardan biriga aylandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ayniqsa, norvegiyalik to‘purarning kelajagi doimiy ravishda Ispaniyaning “Barselona” va “Real” kabi nufuzli klublari bilan bog‘lanmoqda. Ispaniyaning taniqli nashri El Nacional jurnalistlari ushbu masalani atroflicha tahlil qilib chiqdi.
Ularning ma’lumotlariga ko‘ra, 2025–2026 yilgi mavsum yakunlangach ham Erling Xoland klubini almashtirish niyatida emas. 25 yoshli futbolchi hozirda faoliyatini “Manchester Siti”da davom ettirishni eng to‘g‘ri va foydali qaror deb hisoblamoqda.
Yuqori maosh, barqaror o‘yin amaliyoti hamda jamoadagi qulay muhit uning bu qarorini yanada mustahkamlab turibdi. Shu bilan birga, Xoland kelajakda Ispaniyaning La Liga chempionatida o‘zini sinab ko‘rishni xohlaydi.
Biroq u bu rejani amalga oshirish uchun hali erta ekanligini anglab turibdi. Shuning uchun kelasi yozgi transfer oynasida “Barselona” yoki “Real”ga o‘tishni maqbul deb hisoblamayapti.
Manbalarga ko‘ra, Erling Xolandning transfer qiymati hozirda taxminan 200 million yevro atrofida baholanmoqda. Uning “Manchester Siti” bilan amaldagi shartnomasi esa 2034 yil yozigacha mo‘ljallangan.
Xulosa qilib aytganda, Xoland hozircha Manchester shahridagi missiyasini davom ettirishga qaror qilgan. Ispaniyaga o‘tish rejasini esa keyinga qoldirgan.
Bu esa kelajakda yangi voqealar ro‘y beradi degan umidni kuchaytirmoqda va muxlislarni yangi muhokamalarga chorlamoqda. Manba: El Nacional, One.uz

Нападающий «Манчестер Сити» Эрлинг Холанд в последнее время стал одним из самых обсуждаемых футболистов на тему трансферов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Особенно будущее норвежского бомбардира постоянно связывают с такими престижными клубами Испании, как «Барселона» и «Реал». Известное испанское издание El Nacional подробно проанализировало этот вопрос.
По их данным, после завершения сезона 2025–2026 годов Эрлинг Холанд не намерен менять клуб. 25-летний футболист считает продолжение карьеры в «Манчестер Сити» самым правильным и выгодным решением.
Высокая зарплата, стабильная игровая практика и комфортная атмосфера в команде укрепляют его это решение. Вместе с тем Холанд хочет попробовать себя в чемпионате Испании Ла Лига в будущем.
Однако он понимает, что пока рано реализовывать этот план. Поэтому в ближайшее летнее трансферное окно он не считает целесообразным переходить в «Барселону» или «Реал».
По данным источников, трансферная стоимость Эрлинга Холанда в настоящее время оценивается примерно в 200 миллионов евро. Его действующий контракт с «Манчестер Сити» рассчитан до лета 2034 года.
В заключение можно сказать, что Холанд пока решил продолжить свою миссию в Манчестере. План перехода в Испанию он отложил на потом.
Это усиливает надежду на новые события в будущем и побуждает болельщиков к новым обсуждениям. Источники: El Nacional, One.uz