Yevropa Chempionlar ligasining 1/8 final javob o‘yinida Londonda “Chelsi” va “PSJ” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv katta qiziqish bilan kuzatildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuv boshidan boshlab parijliklar ustunlikni qo‘lga kiritib, raqibiga imkoniyat bermadi va aniq g‘alabani ta’minladi. O‘yinning oltinchi daqiqasida Xvicha Kvaratsxeliya hisobni ochib, o‘z jamoasini oldinga olib chiqdi.
So‘ngra, 14-daqiqada Barkolya farqni ikki baravarga oshirdi. Ikkinchi bo‘limda ham “PSJ” o‘yinni nazorat qilib, 62-daqiqada Mayulu uchinchi golni kiritish orqali bahsning yakuniy natijasini belgiladi.
Shunday qilib, parijliklar 3:0 hisobida aniq g‘alabaga erishib, chorak finalga chiqdi. Ushbu o‘yinda “PSJ” hujum chizig‘ining samaradorligi va jamoaviy o‘yin ko‘rsatkichlari yuqori darajada bo‘ldi.
O‘yinning yakuniy hisoblari quyidagicha: “Chelsi” 0 – “PSJ” 3, umumiy hisobda esa 2:8. Gollarni Xvaratsxeliya (6-daqiqa), Barkolya (14-daqiqa) va Mayulu (62-daqiqa) kiritdi.
“Chelsi” tarkibi: Sanches, Chaloba, Sarr, Hato, Kukurelya, Kaysedo, Andrey Santos, Palmer (59-daqiqada Garnacho), Enso Fernandes (60-daqiqada Lavia), Net-u, Joao Pedro (59-daqiqada Delap). “PSJ” tarkibi: Safonov, Xakimi, Markinos, Pacho, Mendesh (66-daqiqada Ernandes), Zair-Emeri, Vitinya, Nevesh (46-daqiqada Mayulu), Barkolya (59-daqiqada Due), Dembele (66-daqiqada Ramush), Kvaratsxeliya (73-daqiqada Li).
Natijada Fransiya grandi keyingi bosqichga ishonch bilan yo‘l oldi va chempionlik uchun kurashni davom ettiradi. Manba: One.uz

В ответном матче 1/8 финала Лиги чемпионов УЕФА в Лондоне с большим интересом следили за встречей между командами «Челси» и «ПСЖ». Об этом сообщает Zamin.uz.
С самого начала встречи парижане взяли инициативу в свои руки, не дав сопернику шансов и обеспечив уверенную победу. На шестой минуте Хвича Кварацхелия открыл счет и вывел свою команду вперед.
Затем на 14-й минуте Барколи удвоил преимущество. Во втором тайме «ПСЖ» продолжал контролировать игру, а на 62-й минуте Майулу забил третий гол, установив окончательный результат матча.
Таким образом, парижане одержали уверенную победу со счетом 3:0 и вышли в четвертьфинал. В этой игре эффективность атакующей линии «ПСЖ» и командная игра были на высоком уровне.
Итоговый счет матча: «Челси» 0 – «ПСЖ» 3, по сумме двух встреч 2:8. Голы забили Кварацхелия (6-я минута), Барколи (14-я минута) и Майулу (62-я минута).
Состав «Челси»: Санчес, Чалоба, Сарр, Хато, Кукурелья, Кайседо, Андрей Сантос, Палмер (на 59-й минуте Гарначо), Энсо Фернандес (на 60-й минуте Лавиа), Нет-у, Жоао Педро (на 59-й минуте Делап). Состав «ПСЖ»: Сафонов, Хакими, Маркинос, Пачо, Мендеш (на 66-й минуте Эрнандес), Зайр-Эмери, Витинья, Невеш (на 46-й минуте Майулу), Барколи (на 59-й минуте Дуе), Дембеле (на 66-й минуте Рамуш), Кварацхелия (на 73-й минуте Ли).
В итоге французский гранд уверенно вышел в следующий этап и продолжит борьбу за чемпионство. Источник: One.uz