Birinchi o‘yindagi katta hisobdagi mag‘lubiyatdan so‘ng ham ispaniyaliklar ishonchli o‘yin ko‘rsatib, keyingi bosqichga chiqishga erishdilar. Uchrashuvning 22-daqiqasida Vinisius Junior penalti zarbasi orqali hisobni ochdi.
Shu paytda “shaharliklar” yarim himoyachisi Bernardu Silva qizil kartochka olib, maydonni tark etdi va jamoasini bir futbolchi kam holda qoldirdi. Shunga qaramay, “Manchester Siti” kurashni davom ettirdi va 41-daqiqada Erling Xoland hisobni tenglashtirdi.
Ikkinchi bo‘limda har ikki jamoa ehtiyotkorlik bilan o‘ynadi. Uchrashuvning oxirgi daqiqalarida esa madridliklar yana ustunlikka erishdi.
90+3-daqiqada Vinisius o‘zining ikkinchi golini urib, o‘yinning yakuniy hisobini belgiladi. Mazkur o‘yinda O‘zbekiston milliy terma jamoasi himoyachisi Abduqodir Husanov to‘liq 90 daqiqa maydonda bo‘lib, faol harakat qildi.
Bu uning jamoasi uchun muhim ishtiroki bo‘ldi. Ikki o‘yin natijasiga ko‘ra “Real Madrid” chorak finalga yo‘l oldi va Chempionlar ligasidagi yurishini davom ettiradi.

Манчестер Сити проиграл Реалу и вылетел из Лиги чемпионов
В ответном матче 1/8 финала Лиги чемпионов УЕФА «Манчестер Сити» принимал на своём поле мадридский «Реал». Об этом сообщает Zamin.uz.
Несмотря на крупное поражение в первом матче, испанцы показали уверенную игру и вышли в следующий этап. На 22-й минуте Винисиус Жуниор открыл счёт с пенальти.
В этот момент полузащитник «горожан» Бернарду Силва получил красную карточку и покинул поле, оставив свою команду в меньшинстве. Тем не менее, «Манчестер Сити» продолжил борьбу, и на 41-й минуте Эрлинг Холанд сравнял счёт.
Во втором тайме обе команды играли осторожно. В последние минуты матча мадридцы вновь вышли вперёд.
На 90+3-й минуте Винисиус забил свой второй гол, установив окончательный счёт встречи. В этом матче защитник сборной Узбекистана Абдукодир Хусанов провёл на поле все 90 минут и активно действовал.
Это стало важным участием для его команды. По сумме двух матчей «Реал Мадрид» вышел в четвертьфинал и продолжит своё выступление в Лиге чемпионов.