Yevropa Chempionlar ligasi 1/8 final javob o‘yinida Londonning “Arsenal” jamoasi o‘z maydonida Germaniyaning “Bayer” klubini qabul qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ilk o‘yin 1:1 hisobida yakunlangan edi, shuning uchun ushbu uchrashuv muhim ahamiyatga ega edi. Londonliklar o‘z muxlislari oldida ishonchli o‘yin ko‘rsatib, g‘alabaga intildi.
Uchrashuv davomida mezbonlar ustunlikni qo‘lga kiritdi. 36-daqiqada Eze hisobni ochdi.
Birinchi bo‘limda “Arsenal” raqibga bosim o‘tkazib, o‘yinni nazorat ostiga oldi. Ikkinchi bo‘limda ham jamoa ustunligini saqlab qoldi va 63-daqiqada Deklan Rays hisobni 2:0 ko‘rinishiga olib chiqdi.
O‘yinning yakuniy natijasi “Arsenal”ning 2:0 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. Shu tariqa, ikki o‘yin natijalariga ko‘ra London jamoasi chorak finalga yo‘llanma oldi.
Bu g‘alaba “Arsenal”ga Chempionlar ligasidagi yurishini davom ettirish imkonini berdi. “Arsenal” tarkibi quyidagicha edi: Rayya, Timber, Saliba, Gabriel, Inapkiye, Rays, Subimendi, Eze, Saka, Trossar, Gyokeresh.
“Bayer” jamoasida esa Blahich, Kuansa, Andrix, Terriyer, Tapsoba, Pok-u, Grimaldo, Garsiya, Palasios, Maza va Kofane maydonga tushdi. Ushbu o‘yin Yevropa Chempionlar ligasi rasmiy saytida yoritildi.

Арсенал обыграл Байер и вышел в четвертьфинал
В ответном матче 1/8 финала Лиги чемпионов Европы лондонский «Арсенал» принимал на своем поле немецкий клуб «Байер». Об этом сообщает Zamin.uz.
Первый матч завершился со счетом 1:1, поэтому эта встреча имела большое значение. Лондонцы перед своими болельщиками показали уверенную игру и стремились к победе.
В ходе матча хозяева захватили преимущество. На 36-й минуте Эзе открыл счет.
В первом тайме «Арсенал» оказывал давление на соперника и контролировал игру. Во втором тайме команда сохранила преимущество, и на 63-й минуте Деклан Райс довел счет до 2:0.
Итоговый результат матча — победа «Арсенала» со счетом 2:0. Таким образом, по сумме двух матчей лондонская команда вышла в четвертьфинал.
Эта победа позволила «Арсеналу» продолжить выступление в Лиге чемпионов. Состав «Арсенала» был следующим: Рая, Тимбер, Салиба, Габриэль, Инаки, Райс, Субименди, Эзе, Сака, Троссар, Гёкере.
В составе «Байера» на поле вышли Блахич, Куанса, Андрих, Террьер, Тапсоба, Поку, Гримальдо, Гарсия, Паласиос, Маза и Кофане. Этот матч освещался на официальном сайте Лиги чемпионов Европы.