Jeremi Doku Manchester Cityni Karabao Kubogi finalida g‘alabaga chaqirdi
Jeremi Doku "Manchester City"dagi jamoadoshlarini "Arsenal"ga qarshi Uemblida bo‘lib o‘tadigan Karabao Kubogi finalida g‘alaba qozonib, Chempionlar ligasidagi og‘ir mag‘lubiyatni unutishga chaqirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Belgiyalik hujumchi yakshanba kuni sovrin yutish Pep Gvardiola boshqaruvidagi jamoa uchun Yevropada "Real Madrid"ga qarshi hisobdagi katta mag‘lubiyatdan so‘ng tiklanishning eng yaxshi yo‘li ekanligini ta’kidladi. Bu haqda Goal.com sayti ma’lumot berdi.
"Manchester City" Chempionlar ligasining 1/8 final bosqichida agregat hisobida 5:1 bilan mag‘lub bo‘lib, yana bir bor Ispaniya grandiga qarshi yirik muvaffaqiyat umidlarini yo‘qotdi. Shunga qaramay, Doku javob o‘yinda jamoa xarakteri namoyon bo‘lganini aytdi.
Uchrashuv boshida jamoa 10 nafar futbolchiga kamayganiga qaramay, o‘yin davomida kurashni to‘xtatmagan. Doku final jamoa kayfiyatini tiklash uchun yaxshi imkoniyat bo‘lishini ta’kidladi.
U oldingi o‘yinlar mavsum natijasini belgilashda muhim ahamiyatga ega ekanini aytdi. Futbolchilar har bir o‘yinga diqqat bilan yondashib, tiklanishga intilishi lozim.
Uning fikricha, ichki musobaqalarda hali ko‘p narsalar hal qilinishi mumkin. "Manchester City" chempionatda peshqadam "Arsenal"dan to‘qqiz ochko ortda bo‘lishiga qaramay, bir o‘yini zaxirada qolmoqda va Angliya Kubogida ham ishtirok etmoqda.
Bu esa jamoaning ichki musobaqalarda treblni qo‘lga kiritish imkoniyati mavjudligini ko‘rsatadi. Uemblidagi final hamda terma jamoalar tanaffusidan so‘ng Gvardiola jamoasini og‘ir o‘yinlar jadvali kutmoqda.

Жереми Доку призвал Манчестер Сити к победе в финале Кубка Карабао
Жереми Доку призвал своих товарищей по команде из «Манчестер Сити» одержать победу в финале Кубка Карабао против «Арсенала», который пройдет на Уэмбли, чтобы забыть тяжелое поражение в Лиге чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Бельгийский нападающий в воскресенье подчеркнул, что выигрыш трофея — лучший способ восстановиться после крупного поражения от «Реала» в Европе под руководством Пепа Гвардиолы. Об этом сообщает сайт Goal.com.
«Манчестер Сити» проиграл в 1/8 финала Лиги чемпионов с общим счетом 5:1, вновь потеряв надежды на крупный успех против испанского гранда. Тем не менее, Доку отметил, что в ответном матче проявился характер команды.
Несмотря на то, что в начале встречи команда осталась в меньшинстве — 10 игроков, борьба продолжалась на протяжении всей игры. Доку подчеркнул, что финал — хорошая возможность восстановить боевой дух команды.
Он отметил, что предыдущие матчи имеют важное значение для определения итогов сезона. Игроки должны внимательно подходить к каждой игре и стремиться к восстановлению.
По его мнению, в внутренних соревнованиях еще многое может решиться. Несмотря на отставание от лидера чемпионата «Арсенала» на девять очков, у «Манчестер Сити» есть одна игра в запасе, а также участие в Кубке Англии.
Это показывает, что у команды есть возможность завоевать требл в внутренних турнирах. После финала на Уэмбли и перерыва на матчи сборных Гвардиолу и его команду ждёт плотный график тяжёлых игр.