Simeone Barselona bilan o‘yinni jiddiy sinov deb ta’rifladi
Madridlik Atletiko jamoasi bosh murabbiyi Diego Simeone Chempionlar ligasining chorak final bosqichida Barselona klubiga qarshi o‘tkaziladigan bahsni jiddiy sinov deb ta’rifladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Murabbiy ayni paytda jamoasini so‘nggi sakkizlikka chiqqani bilan tabriklab, ularning bu yo‘ldagi qiyinchiliklarni yengib o‘tganini alohida ta’kidladi. Argentinalik mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, sakkizlikka chiqish nafaqat futbolchilar uchun, balki klub muxlislari uchun ham katta quvonch bo‘ldi.
Biroq, endi ularni Yevropaning eng kuchli jamoalaridan biriga qarshi yangi va qiyin jang kutilmoqda. Simeone jamoa a’zolarining harakatini nishonlash uchun barcha sabablarni ko‘rsatib, keyingi bosqichga yetib kelishning oson bo‘lmaganini eslatdi.
Uning fikricha, musobaqada yurishni davom ettirish uchun Atletiko o‘ziga xos jangovor ruh va qat’iy intizomni yana bir bor namoyon etishi lozim. Chorak final oldidan bosh murabbiy Barselonaning hujum chizig‘ini Yevropadagi eng sifati va kuchli jamoa deb baholadi.
Shunga qaramay, u o‘z jamoasining g‘alaba uchun kurashish ishtiyoqi kuchli ekanligini va maydonga faqat yutuq bilan chiqish maqsadida tushishini aytdi. Murabbiy hozirgi paytning sovrin uchun kurash pallasi ekanligini muhokama qilish o‘rniga, raqibga qarshi kuchli kurash olib borish vazifasiga e’tibor qaratdi.
Simeonening ta’kidlashicha, Barselona bilan o‘ynash Atletiko darajasini sinovdan o‘tkazadi va ikki o‘yindan iborat bahsda eng yuqori saviyadagi natijaga erishish talab etiladi. Jamoa avvalroq Tottenham klubini ikki o‘yin yakunida umumiy hisobda yengib, chorak final yo‘llanmasini qo‘lga kiritgan edi.
Bu g‘alaba futbolchilarning matonatini ko‘rsatdi va endi ularni turnirdagi eng xavfli hujumkor jamoa bilan uchrashuv kutmoqda. Manba: one.uz

Симеоне назвал игру с Барселоной серьезным испытанием
Главный тренер мадридского «Атлетико» Диего Симеоне назвал предстоящий матч против клуба «Барселона» в четвертьфинале Лиги чемпионов серьезным испытанием. Об этом сообщает Zamin.uz.
Тренер поздравил свою команду с выходом в восьмерку сильнейших, особо отметив преодоленные на этом пути трудности. По словам аргентинского специалиста, выход в четвертьфинал стал большой радостью не только для футболистов, но и для болельщиков клуба.
Однако теперь их ждет новая и сложная битва с одним из сильнейших команд Европы. Симеоне, указав на все причины для празднования достижений игроков команды, напомнил о том, что путь до этого этапа был нелегким.
По его мнению, для продолжения борьбы в турнире «Атлетико» должен вновь продемонстрировать свой боевой дух и строгую дисциплину. Перед четвертьфиналом главный тренер оценил атакующую линию «Барселоны» как самую качественную и сильную в Европе.
Тем не менее, он заявил о сильном желании своей команды бороться за победу и выходить на поле только с целью достижения успеха. Вместо обсуждения того, что текущий момент является этапом борьбы за трофей, тренер сосредоточился на задаче вести сильную борьбу против соперника.
Как подчеркнул Симеоне, игра с «Барселоной» станет проверкой уровня «Атлетико», а в двухматчевой серии потребуется достичь результата наивысшего уровня. Ранее команда завоевала путевку в четвертьфинал, обыграв по сумме двух встреч клуб «Тоттенхэм».
Эта победа продемонстрировала стойкость футболистов, и теперь их ждет встреча с самой опасной атакующей командой турнира. Источник: one.uz