Fransiyalik mashhur MMA jangchisi Benua Sen-Deni mayda raqiblar bilan vaqt o‘tkazishdan ko‘ra, oktagonda katta qaytish qilishni rejalashtirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shu sababli u Oq uyda bo‘lib o‘tadigan UFC turnirida Maykl Chendler bilan bahsni rad etgani haqida ochiq bayonot berdi. Jangchi o‘zining asosiy maqsadi Charlz Oliveyra bilan bo‘lishini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Maks Xollouey Oliveyraga qarshilik ko‘rsata olmagan bo‘lsa-da, Sen-Deni o‘sha uchrashuvni amalga oshirishga to‘liq qodir deb hisoblaydi. Fransiyalik sportchi Braziliyada ham Braziliyalik jangchi bilan bahslashishga tayyor ekanligini aytib o‘tdi.
Sen-Deni qo‘shimcha ravishda Oq uyda bo‘lib o‘tadigan turnirda ishtirok etish taklifini olganini, lekin reytingda o‘zidan pastda turgan Maykl Chendler bilan bahsni istamaganini bildirdi. Shuningdek, u o‘sha paytda sog‘lig‘i bilan bog‘liq jiddiy muammolar holatida ekanini ham ochib berdi.
Hozirda esa u iyul oyi o‘rtalarida oktagonga yuz foiz tayyor holatda qaytishini va’da qilmoqda. Ma’lumot uchun, UFC yengil vazn toifasi reytingida Sen-Deni beshinchi, Charlz Oliveyra uchinchi, Maykl Chendler esa o‘n uchinchi o‘rinni egallagan.
Bu holat fransiyalik jangchi uchun kelajakda yuqori darajadagi bellashuvlarni o‘tkazish imkoniyatini yaratadi. Muxlislar esa Benua Sen-Denining oktagonga qaytishi va Charlz Oliveyra bilan bo‘ladigan kurashini katta qiziqish bilan kutmoqdalar.

Отказался от боя с Майклом Чендлером и выбрал Оливейру
Известный французский боец ММА Бенуа Сент-Дени планирует совершить большой возвращение в октагон, а не тратить время на бои с мелкими соперниками. Об этом сообщает Zamin.uz.
По этой причине он публично заявил об отказе от поединка с Майклом Чендлером на турнире UFC, который пройдет в Белом доме. Боец подчеркнул, что его главная цель — бой с Чарльзом Оливейрой.
По его словам, хотя Макс Холлоуэй не смог противостоять Оливейре, Сент-Дени считает себя полностью способным провести этот поединок. Французский спортсмен также отметил, что готов сразиться с бразильским бойцом и в Бразилии.
Сент-Дени добавил, что получил предложение принять участие в турнире в Белом доме, но не желает сражаться с Майклом Чендлером, который находится ниже его в рейтинге. Кроме того, он раскрыл, что в то время у него были серьезные проблемы со здоровьем.
Сейчас он обещает вернуться в октагон на сто процентов готовым к середине июля. Для справки: в рейтинге UFC в легком весе Сент-Дени занимает пятое место, Чарльз Оливейра — третье, а Майкл Чендлер — тринадцатое.
Эта ситуация создает для французского бойца возможность провести высококлассные поединки в будущем. Фанеры же с большим интересом ждут возвращения Бенуа Сент-Дени в октагон и его предстоящего боя с Чарльзом Оливейрой.