“Atletiko” jamoasi bosh murabbiyi Diego Simeone La Liga 29-turida “Real Madrid”ga qarshi o‘tkaziladigan o‘yinda jamoasi bor kuchini sarflashini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U ushbu derbini Madridning ikki yetakchi klubi o‘rtasidagi qattiq raqobat sababli alohida ahamiyatga ega o‘yin deb atadi. Simeone fikricha, bunday o‘yinlarda muhit doim keskin bo‘ladi va muxlislar bu to‘qnashuvga katta qiziqish bilan yondashadi.
U o‘yinda hissiyotlar, ishtiyoq va g‘alaba uchun kurashning muhim o‘rin tutishini ta’kidladi. Murabbiy “Atletiko” jamoasi o‘z o‘yin uslubini “Real Madrid”ga jiddiy muammo tug‘diradigan tarzda tashkil etishga harakat qilayotganini, shuningdek, g‘alaba qozonish imkoniyatini oshirishga intilayotganini bildirdi.
Turnir jadvali ham mazkur uchrashuvning ahamiyatini yanada oshiradi. Hozirda “Atletiko” 57 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda, “Real Madrid” esa 66 ochko bilan ikkinchi pog‘onada joylashgan.
Shu bois, Simeone jamoasi uchun g‘alaba o‘z mavqeini mustahkamlash va yuqori pog‘onalardagi raqiblariga bosim o‘tkazish yo‘lida muhim natija bo‘ladi. Manba: One.uz

Симеоне готовит Атлетико к сильной игре против Реала
Главный тренер команды «Атлетико» Диего Симеоне заявил, что его команда приложит все силы в матче 29-го тура Ла Лиги против «Реала». Об этом сообщает Zamin.uz.
Он назвал это дерби особенно важным из-за острой конкуренции между двумя ведущими клубами Мадрида. По мнению Симеоне, атмосфера на таких матчах всегда напряжённая, а болельщики проявляют большой интерес к этому противостоянию.
Он подчеркнул, что в игре важную роль играют эмоции, страсть и борьба за победу. Тренер отметил, что «Атлетико» старается организовать свою игру таким образом, чтобы создать серьёзные проблемы для «Реала», а также стремится увеличить свои шансы на победу.
Турнирная таблица также придаёт этой встрече дополнительное значение. В настоящее время «Атлетико» занимает четвёртое место с 57 очками, а «Реал» — второе с 66 очками.
Поэтому для команды Симеоне победа станет важным результатом для укрепления своей позиции и оказания давления на соперников в верхней части таблицы. Источник: One.uz