O‘zbekiston milliy terma jamoasi FIFA Series doirasida o‘tkaziladigan uchrashuvlarga tayyorgarlikni davom ettirmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
22 mart kuni Toshkent shahrida o‘quv-mashg‘ulot yig‘ini boshlanadi. Bosh murabbiy Fabio Kannavaro allaqachon turnir uchun tarkibni e’lon qilgan bo‘lsa-da, jamoa jarohatlar sabab bir qator o‘zgarishlarga duch kelmoqda.
O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi kengaytirilgan tarkibdagi sakkiz nafar futbolchining jarohatlari tufayli yig‘inga kelolmasligini ma’lum qildi. Bu futbolchilar qatorida Jaloliddin Masharipov, Husniddin Aliqulov, Abbosbek Fayzullaev, Dilshod Komilov, Ibrohimxalil Yo‘ldoshev, Abdulla Abdullaev, Alibek Davronov va Husayn Norchaev bor.
Ushbu o‘quv-mashg‘ulot yig‘ini jamoaga 27 mart kuni Gabon hamda 30 mart kuni Venesuela terma jamoalariga qarshi o‘tkaziladigan o‘yinlarga tayyorlanish imkonini beradi. Har ikkala o‘yin Toshkentdagi “Bunyodkor” stadionida bo‘lib o‘tadi va boshlanish vaqti soat 19:00 ga belgilangan.
Yig‘in davomida murabbiylar shtabi o‘rinbosar futbolchilar imkoniyatlarini sinab ko‘rib, maydondagi ikki muhim bahsga puxta tayyorgarlik ko‘radi. Manba: One.uz

Сборная Узбекистана продолжает подготовку к матчам в рамках серии FIFA. Об этом сообщает Zamin.uz.
22 марта в Ташкенте начнется учебно-тренировочный сбор. Главный тренер Фабио Каннаваро уже объявил состав на турнир, однако команда сталкивается с рядом изменений из-за травм.
Футбольная ассоциация Узбекистана сообщила, что восемь футболистов расширенного состава не смогут прибыть на сбор из-за травм. Среди них Джалолиддин Машарипов, Хусниддин Аликулов, Аббосбек Файзуллаев, Дильшод Комилов, Иброхимхалил Ёлдошев, Абдулла Абдуллаев, Алибек Давронов и Хусайн Норчаев.
Этот учебно-тренировочный сбор позволит команде подготовиться к играм против сборных Габона 27 марта и Венесуэлы 30 марта. Обе игры пройдут на стадионе «Бунёдкор» в Ташкенте и начнутся в 19:00.
Во время сбора тренерский штаб проверит возможности запасных игроков и тщательно подготовится к двум важным матчам на поле. Источник: One.uz