Arteta Arsenalning Liga kubogini qo‘lga kiritishiga ishonch bildiradi
Uning so‘zlariga ko‘ra, murabbiy va futbolchilar bor kuchini sarflab, bu qimmatli sovrinni klubga olib kelish uchun harakat qilishadi. Arteta o‘zini va jamoasini g‘alaba uchun to‘liq tayyor deb biladi.
Uning fikricha, barchalar nima uchun kurashayotganini yaxshi tushunganligi sababli katta hayajon va umid bilan yashaydilar. Murabbiy jamoa uchun eng muhim qadam har bir o‘yinda g‘alaba qozonish va keyingi bosqichga muvaffaqiyatli o‘tish ekanligini ta’kidladi.
U mart oyining oxirlarida jamoa to‘rtta sovrin uchun kurash olib borayotganidan xursandligini bildirdi. Artetaning aytishicha, hozirgi payt hal qiluvchi lahzalardan biri bo‘lib, natijada faqat g‘alaba yoki mag‘lubiyat bo‘ladi.
Shu sababli futbolchilar ehtiyotkorlik va mas’uliyat bilan harakat qilishlari kerak. Eslatib o‘tamiz, Liga kubogi finali bugun kech soat 21:30 da Londonda bo‘lib o‘tadi.
Muxlislar jamoaga ishonch bilan qo‘llab-quvvatlashda davom etmoqdalar va Arteta ham ularning umidini oqlashga tayyor. Bu muhim uchrashuv klub tarixida yangi sahifa ochishga xizmat qilishi mumkin.
O‘yin yakunida g‘alaba qozonilganda Arsenal futbolchilari va bosh murabbiyi muxlislarini yana bir bor quvontiradilar. Manba: One.uz

Артета уверен, что «Арсенал» выиграет Кубок лиги
Главный тренер известного английского футбольного клуба «Арсенал» Микель Артета выразил большую уверенность в том, что его команда выиграет Кубок лиги, чем порадовал болельщиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, тренер и футболисты приложат все усилия, чтобы привезти этот ценный трофей в клуб. Артета считает себя и свою команду полностью готовыми к победе.
По его мнению, все живут с большим волнением и надеждой, потому что хорошо понимают, за что борются. Тренер подчеркнул, что самым важным шагом для команды является победа в каждом матче и успешный выход на следующий этап.
Он выразил радость от того, что в конце марта команда борется за четыре трофея. По словам Артеты, сейчас наступил один из решающих моментов, и в итоге будет либо победа, либо поражение.
Поэтому футболисты должны действовать с осторожностью и ответственностью. Напоминаем, что финал Кубка лиги состоится сегодня вечером в 21:30 в Лондоне.
Болельщики продолжают поддерживать команду с уверенностью, и Артета готов оправдать их надежды. Этот важный матч может открыть новую страницу в истории клуба.
В случае победы по итогам игры футболисты «Арсенала» и главный тренер снова порадуют болельщиков. Источник: One.uz