Mashhur murabbiy Pep Gvardiola bu hal qiluvchi uchrashuvda mashhur himoyachi Mark Guehi ishtirokisiz harakat qilishga majbur bo‘lmoqda. Sababi uning yarim finalning birinchi o‘yinidan oldin to‘liq ro‘yxatdan o‘tkazilmaganligi sababli finalda maydonga tushishi imkonsizdir.
Shu bois jamoa markaziy himoyada boshqa variantlarga tayanishga qaror qilgan. Bu haqda Sportsmole nashri xabar berdi.
Murabbiyning so‘nggi e’lon qilgan tanloviga ko‘ra, darvozabonlik vazifasini Jeyms Trafford bajarishi kutilmoqda. Uning oldida Mateus Nunes va Rayan Eytnuri qanot himoyachisi sifatida maydonga tushishi mumkin.
Himoya markaziga esa Ruben Dias va Jon Stouns juftligi tuzilishi ehtimoli yuqori, chunki ular Abdukodir Xusanov o‘rniga tajribaliroq variant sifatida tanlangan. Yarim himoya qismida Rodri, Bernado Silva va Niko O’Reili maydonga tushishi rejalashtirilgan.
Yosh futbolchining boshlang‘ich tarkibga kirishi jamoaning hujum imkoniyatlariga ta’sir qilishi mumkin. Agar murabbiy yanada muvozanatli sxemani tanlasa, Jeyremi Doku zaxirada qolishi mumkin.
Hujum chizig‘ida Rayan Sherki va Antuan Semenyo Erling Holendni qo‘llab-quvvatlashi kutilmoqda. Mashhur hujumchi hafta o‘rtasida Real Madridga qarshi gol urgan bo‘lsa-da, Uembli stadionidagi avvalgi oltita uchrashuvda g‘oliblikka erisholmagan.
Shu sababli uning yangi katta muvaffaqiyatga erishishi jamoa uchun juda muhim ahamiyat kasb etadi. Manchester Siting taxminiy tarkibi quyidagicha shakllanishi kutilmoqda: Trafford; Nunes, Dias, Stouns, Eytnuri; Silva, Rodri, O’Reili; Sherki, Holand, Semenyo.
Ushbu tarkib jamoaning kubokni qo‘lga kiritish uchun barcha kuchini sarflashiga yordam beradi. Manba: Sportsmole.co.uk

Пеп Гвардиола выйдет на финал Кубка EFL без Марка Гюэши
Известный тренер Пеп Гвардиола вынужден будет обойтись без участия известного защитника Марка Гюэши в этой решающей встрече. Поскольку он не был полностью зарегистрирован до первого матча полуфинала, его выход на поле в финале невозможен.
Поэтому команда решила полагаться на другие варианты в центре обороны. Об этом сообщает издание Sportsmole.
Согласно последнему заявленному составу тренера, вратарские обязанности должен исполнять Джеймс Траффорд. Перед ним могут выйти Матеус Нунес и Райан Эйтнори в качестве крайних защитников.
В центре обороны с высокой вероятностью будет создана пара Рубен Диаш и Джон Стоунс, так как они были выбраны в качестве более опытного варианта вместо Абдукодир Хусанова. В полузащите запланирован выход Родри, Бернарду Силвы и Нико О'Райли.
Включение молодого футболиста в стартовый состав может повлиять на атакующие возможности команды. Если тренер выберет более сбалансированную схему, Джереми Дoku может остаться на скамейке запасных.
В линии атаки Райан Шерки и Антуан Семенйо должны поддержать Эрлинга Холанда. Известный нападающий, забивший гол в среду «Реалу Мадрид», все же не смог добиться победы в шести предыдущих матчах на стадионе «Уэмбли».
Поэтому его достижение нового крупного успеха имеет огромное значение для команды. Ожидаемый состав «Манчестер Сити» может сформироваться следующим образом: Траффорд; Нунес, Диаш, Стоунс, Эйтнори; Силва, Родри, О'Райли; Шерки, Холанд, Семенйо.