Sobiq futbolchi va taniqli ekspert Jeymi Rednapp Angliya Liga kubogi finalida bo‘lib o‘tgan voqealar yuzasidan o‘z fikrlarini ochiq bayon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Uchrashuvda "Arsenal" jamoasi "Manchester Siti"ga qarshi o‘tkazilgan bahsda ikki gollik mag‘lubiyatga uchragan edi. O‘yin taqdirini "Manchester Siti" himoyachisi Niko O’Reyli belgilab bergan.
U o‘yinning 60 va 64-daqiqalarida ikki marta darvozani ishg‘ol etib, jamoasiga g‘alabali natijaga erishishga yordam bergan. Jeymi Rednappning ta’kidlashicha, "Arsenal"ning finaldagi eng katta xatosi darvozabonni tanlash masalasida sodir bo‘lgan.
Ko‘pchilik Kepa Arrisabalagani avvalgi bosqichlarda maydonga tushganligi sababli finalda ham o‘ynashi kerak deb hisoblashadi. Biroq ekspertning so‘zlariga ko‘ra, Kepa David Rayya darajasida emas va shu sababli u jamoadagi ikkinchi raqamli darvozabon hisoblanadi.
Shunday muhim final o‘yinida birinchi raqamli darvozabonni maydonga tushirmaslik jiddiy xato bo‘lib, buning uchun murabbiy javobgarlikni olishi lozim. Rednapp shuningdek, Kepa va Rayya o‘rtasidagi farqqa alohida urg‘u berdi.
U Kepa yaxshi darvozabon ekanligini, ammo Rayya undan ustunroq bo‘lganini ta’kidladi. Ba’zi kishilar Jeyms Traffordni "Manchester Siti"ning asosiy darvozaboni emas deb aytishi mumkin, ammo u o‘yinda uchta hal qiluvchi seyvni amalga oshirgan va keyin katta bosimga duch kelmaydi.
Kepa Arrisabalaga joriy mavsumda Premer-ligada hali birorta o‘yinda ishtirok etmagan va asosan kubok bahslarida maydonga tushgan. Bu holat finaldagi tanlovni yanada bahsli qildi va ko‘plab savollarni tug‘dirdi.

Реднапп заявил, что главная ошибка Арсенала в финале — Кепа
Бывший футболист и известный эксперт Джейми Реднапп открыто высказался о событиях финала Кубка английской лиги. Об этом сообщает Zamin.uz.
В матче команда "Арсенал" потерпела поражение со счетом 0:2 от "Манчестер Сити". Исход игры решил защитник "Манчестер Сити" Нико О'Рейли.
Он дважды поразил ворота на 60-й и 64-й минутах, помогая своей команде одержать победу. По мнению Джейми Реднаппа, главной ошибкой "Арсенала" в финале стала ошибка при выборе вратаря.
Многие считают, что Кепа Аррисабалага должен был играть в финале, так как выходил на поле в предыдущих этапах. Однако, по словам эксперта, Кепа не дотягивает до уровня Давида Райи и поэтому является вторым номером в команде.
Не выставлять первого номера вратаря в таком важном финальном матче — серьёзная ошибка, за которую должен нести ответственность тренер. Реднапп также подчеркнул разницу между Кепой и Райей.
Он отметил, что Кепа хороший вратарь, но Райя превосходит его. Некоторые могут сказать, что Джеймс Траффорд не является основным вратарём "Манчестер Сити", но он сделал три решающих сейва в матче и не испытывает давления.
Кепа Аррисабалага в текущем сезоне ещё не сыграл ни одного матча в Премьер-лиге и в основном выходил на поле в кубковых встречах. Это обстоятельство сделало выбор в финале ещё более спорным и вызвало множество вопросов.