Barselona Alessandro Bastoni bilan shaxsiy kelishuvga erishdi
Barselona klubi himoya chizig'ini yanada kuchaytirish maqsadida Italiyaning Inter jamoasi himoyachisi Alessandro Bastoni bilan shaxsiy shartnoma masalalarini hal qilib oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu ma'lumotni jurnalist Matteo Moretto ommaga oshirdi. Hozirgi vaqtda transfer jarayonining asosiy bosqichi klublar o'rtasidagi moliyaviy kelishuvga bog'liq bo'lib qolgan.
Manbalarga tayanib aytish mumkinki, Inter jamoasi futbolchining o'tkazilishi evaziga nafaqat pul, balki qo'shimcha o'yinchi talab qilishi mumkin. Italiyalik klub Barselona tarkibidagi ayrim futbolchilarga qiziqish bildirmoqda va kelishuvga biror yosh iste'dodni kiritish variantini ko'rib chiqmoqda.
Xususan, Hektor Fortning ismi asosiy nomzod sifatida tilga olinmoqda. Alessandro Bastoni joriy mavsumda Italiya oliy ligida 26 ta bahsda ishtirok etib, bir marta gol urgan va to'rt marta golli uzatma amalga oshirgan.
Futbolchining Inter klubi bilan amaldagi shartnomasi 2028 yilning yozigacha kuchda qoladi. Bu holat muzokaralarning murakkabligini oshirishi mumkin, biroq tomonlar kelishuvga erishish uchun harakatlarini davom ettirishmoqda.
Ushbu transfer amalga oshsa, Barselona himoyasi sezilarli darajada kuchayadi va jamoaning o'yin uslubiga ijobiy ta'sir ko'rsatadi. Transfer bozoridagi ushbu bitim mavsumning eng diqqatga sazovor voqealaridan biriga aylanishi kutilmoqda.

«Барселона» достигла личного соглашения с Алессандро Бастони
Барселонский клуб с целью дальнейшего усиления линии защиты согласовал вопросы личного контракта с защитником итальянского «Интера» Алессандро Бастони. Об этом сообщило издание Zamin.uz.
Эту информацию обнародовал журналист Маттео Моретто. В настоящее время основной этап трансферного процесса зависит от финансового соглашения между клубами.
Опираясь на источники, можно сказать, что «Интер» в обмен на переход футболиста может потребовать не только деньги, но и дополнительного игрока. Итальянский клуб проявляет интерес к некоторым футболистам из состава «Барселоны» и рассматривает вариант включения в сделку одного из молодых талантов.
В частности, имя Эктора Форта упоминается как основного кандидата. Алессандро Бастони в текущем сезоне принял участие в 26 матчах высшей лиги Италии, забил один гол и сделал четыре голевые передачи.
Действующий контракт футболиста с клубом «Интер» действует до лета 2028 года. Эта ситуация может усложнить переговоры, однако стороны продолжают предпринимать усилия для достижения соглашения.
Если этот трансфер состоится, защита «Барселоны» значительно усилится, что окажет положительное влияние на игровой стиль команды. Ожидается, что эта сделка на трансферном рынке станет одним из самых заметных событий сезона.