Ronaldo Mbappe’ni o‘zining vorisi deb atadi
Braziliyalik Ronaldo Nazario Fransiya terma jamoasi va "Real Madrid" hujumchisi Kylian Mbappe haqida yuqori fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Shimoliy Amerikada o‘tayotgan 2026-yilgi jahon chempionatidagi yorqin startdan so‘ng, "So‘yloq" laqabi bilan mashhur bo‘lgan sobiq futbolchi fransiyalik yulduzni o‘zining vorisi deb atadi. Bu haqda Goal.com xabar beradi.
Mbappe turnirning dastlabki uchta uchrashuvida to‘rtta gol va ikkita golli uzatmani amalga oshirib, mutaxassislar e’tiborini tortdi. Didier Deschamps boshchiligidagi jamoaning asosiy quroliga aylangan hujumchi, o‘z o‘yini bilan nafaqat muxlislarni, balki futbol tarixidagi eng buyuk to‘purarlardan birini ham hayratda qoldirgan.
Afsonaning e’tirofi L’Equipe nashriga bergan intervyusida Ronaldo Mbappe va Lionel Messi kabi o‘yinchilarning futbol merosi haqida to‘xtalib o‘tdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Kylianning maydondagi harakatlari, tezligi va vaziyatlarni yakunlash mahorati uning o‘zining eng yaxshi yillarini yodga solmoqda.
"Mbappening o‘yin uslubi menga o‘zimning eng yuqori cho‘qqidagi davrlarimni eslatadi. U bugungi kunning eng buyuk o‘yinchilaridan biri va futbol afsonalarining tabiiy davomchisidir.
U va Messi statistikalardan yuqori turuvchi, turnir tarixidagi eng yaxshi to‘purarlar bo‘lishga loyiq futbolchilardir," deydi braziliyalik afsona. Jahon chempionatidagi yorqin start Kylian Mbappe 2026-yilgi jahon chempionatini juda sermahsul boshladi.
U Senegalga qarshi bahsda dubl qayd etgan bo‘lsa, Iroq bilan o‘yinda ham raqib darvozasini ikki bor ishg‘ol qildi. Norvegiya bilan kechgan bahsda gol ura olmagan bo‘lsa-da, ikkita golli uzatma bilan jamoasining g‘alabasiga munosib hissa qo‘shdi.
Hozirda u "Oltin butsa" va turnirning eng yaxshi futbolchisi uchun beriladigan "Oltin to‘p" sovrini uchun Lionel Messi bilan jiddiy raqobat olib bormoqda. Mutaxassislar Mbappening jismoniy holati va texnik imkoniyatlari uni to‘xtatib bo‘lmas kuchga aylantirayotganini ta’kidlashmoqda.
"Real Madrid" yulduzlari yetakchilik qilmoqda. AQSH, Meksika va Kanada mezbonlik qilayotgan mundialda "Real Madrid" klubi a’zolari eng ko‘p gol urish bo‘yicha yetakchilik qilmoqda.
Madridliklar hisobidagi 11 ta goldan 8 tasi aynan Kylian Mbappe va Vinicius Junior hisobiga to‘g‘ri keladi. Har ikki hujumchi ham o‘z hisobiga to‘rttadan gol yozdirib qo‘ygan.
Fransiya terma jamoasi o‘zining hujumkor salohiyati bilan turnir favoritlaridan biri bo‘lib qolmoqda. Mbappening bunday yuqori sport formasida ekanligi "uch ranglilar"ning chempionlik sari yo‘lini ancha osonlashtirishi kutilmoqda.

Роналду называет Мбаппе своим наследником.
Бразилец Роналдо Назарио высоко оценил игру нападающего сборной Франции и «Реал Мадрида» Килиана Мбаппе. Об этом сообщает Zamin.uz.
После яркого старта на чемпионате мира 2026 года, проходящем в Северной Америке, бывший футболист, известный под прозвищем «Зубастик», назвал французскую звезду своим преемником. Об этом сообщает Goal.com.
Мбаппе привлек внимание специалистов, забив четыре гола и отдав две голевые передачи в первых трех матчах турнира. Нападающий, ставший главным оружием команды под руководством Дидье Дешама, своей игрой поразил не только болельщиков, но и одного из величайших бомбардиров в истории футбола.
Признание легенды В интервью изданию L'Equipe Роналдо остановился на футбольном наследии таких игроков, как Мбаппе и Лионель Месси. По его словам, действия Килиана на поле, его скорость и мастерство завершения ситуаций напоминают ему о его собственных лучших годах.
«Стиль игры Мбаппе напоминает мне мои времена на самом пике. Он один из величайших игроков сегодняшнего дня и естественный продолжатель легенд футбола.
Он и Месси — футболисты, которые стоят выше статистики и достойны стать лучшими бомбардирами в истории турнира», — говорит бразильская легенда. Яркий старт на чемпионате мира Килиан Мбаппе очень продуктивно начал чемпионат мира 2026 года.
Если в матче против Сенегала он оформил дубль, то в игре с Ираком также дважды поразил ворота соперника. Несмотря на то, что в матче с Норвегией он не забил, он внес достойный вклад в победу своей команды, отдав две голевые передачи.
В настоящее время он ведет серьезную борьбу с Лионелем Месси за «Золотую бутсу» и награду «Золотой мяч», которая вручается лучшему футболисту турнира. Специалисты отмечают, что физическое состояние и технические возможности Мбаппе превращают его в неостановимую силу.
Звезды «Реал Мадрида» лидируют На чемпионате мира, который принимают США, Мексика и Канада, игроки клуба «Реал Мадрид» лидируют по количеству забитых голов.
Из 11 голов в счете мадридцев 8 приходятся именно на Килиана Мбаппе и Винисиуса Жуниора. Оба нападающих забили по четыре гола.
Сборная Франции остается одним из фаворитов турнира благодаря своему атакующему потенциалу. Ожидается, что такая высокая спортивная форма Мбаппе значительно облегчит путь «трехцветных» к чемпионству.