PlayerZero startapi sun’iy intellekt agentlari tomonidan yozilgan kodlardagi xatoliklarni aniqlash va ularning oldini olish maqsadida 15 million dollar, ya’ni taxminan 189,6 milliard so‘m miqdorida sarmoya jalb qildi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda TechCrunch sayti xabar berdi. Kompaniyaning asosiy vazifasi sun’iy intellekt yordamida ishlab chiqilayotgan dastur kodlaridagi nuqsonlarni tez va aniq aniqlashdan iborat.
PlayerZero platformasi dasturchilarga sun’iy intellekt asosida yaratilgan kodlarni real vaqt rejimida sinovdan o‘tkazish va yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan muammolarni oldindan aniqlash imkonini beradi. Startap mutaxassislarining fikricha, sun’iy intellekt tez va samarali kod yaratishi mumkin, ammo u mukammal emas va doimiy nazorat talab etadi.
Hozirda kompaniya xizmatlaridan asosan yirik korporatsiyalar va sun’iy intellekt tizimlarini joriy qilayotgan texnologiya firmalari foydalanmoqda. Sarmoya kiritgan investorlar qatorida OpenView, Wellington Access va Essence Venture kabi fondlar mavjud.
PlayerZero o‘zining innovatsion yechimlari bilan dasturiy ta’minot ishlab chiqish jarayonini yanada samaraliroq qilishga intilmoqda.

PlayerZero обнаруживает ошибки кода искусственного интеллекта
PlayerZero стартап привлек 15 миллионов долларов, то есть примерно 189,6 миллиардов сумов, с целью обнаружения и предотвращения ошибок в кодах, написанных агентами искусственного интеллекта. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт TechCrunch. Основная задача компании заключается в быстром и точном обнаружении недостатков в кодах программ, разрабатываемых с помощью искусственного интеллекта.
Платформа PlayerZero позволяет разработчикам тестировать коды, созданные на основе искусственного интеллекта, в реальном времени и заранее выявлять возможные проблемы. По мнению специалистов стартапа, искусственный интеллект может создавать код быстро и эффективно, но он не идеален и требует постоянного контроля.
В настоящее время услугами компании в основном пользуются крупные корпорации и технологические фирмы, внедряющие системы искусственного интеллекта. Среди инвесторов, вложивших средства, есть фонды OpenView, Wellington Access и Essence Venture.
PlayerZero стремится сделать процесс разработки программного обеспечения более эффективным с помощью своих инновационных решений