Roku kompaniyasi “Howdy” nomli yangi striming xizmatini ishga tushirdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu platforma oyiga atigi 2,99 dollar (taxminan 38 000 so‘m) to‘lov evaziga reklamasiz kontent taqdim etadi. Bu haqda TechCrunch sayti ma’lumot berdi.
Howdy xizmati arzon narxda keng turdagi film va teleseriallarni tomosha qilish imkonini beradi. Shunday qilib, u Netflix va Hulu kabi yirik striming platformalariga raqobatchi sifatida ko‘rilmoqda.
Roku vakillarining so‘zlariga ko‘ra, Howdy’da yuzlab serial va filmlar mavjud bo‘lib, foydalanuvchilar ularni hech qanday reklamasiz ko‘rishlari mumkin. Hozirda platforma faqat Qo‘shma Shtatlarda faoliyat yuritmoqda va faqat Roku qurilmalari hamda mobil ilovalar orqali foydalanish mumkin.
Kompaniya xizmatni arzon narx, qulay interfeys va uzluksiz kontent asosida yaratganini ta’kidladi. Howdy’ning kontenti asosan komediya, drama va ijtimoiy mavzularni o‘z ichiga oladi.

Roku запустил Howdy без рекламы за 2,99 доллара в месяц
Эта платформа предлагает контент без рекламы всего за 2,99 доллара в месяц (примерно 38 000 сумов). Об этом сообщает сайт TechCrunch.
Сервис Howdy позволяет смотреть широкий ассортимент фильмов и телесериалов по низкой цене. Таким образом, он рассматривается как конкурент крупных стриминговых платформ, таких как Netflix и Hulu.
По словам представителей Roku, на Howdy доступно сотни сериалов и фильмов, которые пользователи могут смотреть без какой-либо рекламы. В настоящее время платформа работает только в Соединенных Штатах и доступна только через устройства Roku и мобильные приложения.
Компания подчеркнула, что сервис создан на основе низкой цены, удобного интерфейса и непрерывного контента. Контент Howdy в основном включает комедии, драмы и социальные темы.