Apple sentabrda korxonalar uchun AI nazoratini kengaytiradi
Apple kompaniyasi sentabr oyida chiqariladigan dasturiy ta’minot yangilanishlari orqali korxonalar uchun ChatGPT nazoratini boshqarish bo‘yicha yangi imkoniyatlarni taqdim etadi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda TechCrunch sayti xabar berdi. Yangilanishlar natijasida IT boshqaruvchilari faqat OpenAI xizmatlarini emas, balki boshqa sun’iy intellekt ta’minotchilarini ham cheklash yoki ruxsat berish funksiyalariga ega bo‘ladi.
Shu tariqa Apple boshqa sun’iy intellekt platformalari bilan hamkorlik qilish imkoniyatini kengaytiradi. Bundan tashqari, Apple Business Manager xizmati uchun yangi API joriy etiladi.
Vision Pro qurilmalari uchun Return to Service funksiyasi, mehmon rejimi va NFC orqali tizimga kirish imkoniyati ham qo‘shiladi. Barcha yangi funksiyalar sentabr oyida ishga tushirilishi rejalashtirilgan.
Ushbu yangiliklar korxonalar uchun sun’iy intellekt xizmatlarini boshqarishni yanada qulay va samarali qiladi. Apple kompaniyasi o‘z mahsulotlari va xizmatlarini doimiy ravishda takomillashtirishga intilmoqda.

Apple в сентябре расширит контроль ИИ для предприятий
Компания Apple в сентябре представит новые возможности управления контролем ChatGPT для предприятий через обновления программного обеспечения. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт TechCrunch. В результате обновлений IT-администраторы смогут не только ограничивать или разрешать использование сервисов OpenAI, но и других поставщиков искусственного интеллекта.
Таким образом Apple расширяет возможности сотрудничества с другими платформами искусственного интеллекта. Кроме того, будет внедрен новый API для сервиса Apple Business Manager.
Для устройств Vision Pro добавятся функции Return to Service, гостевой режим и возможность входа в систему через NFC. Все новые функции планируется запустить в сентябре.
Эти нововведения сделают управление сервисами искусственного интеллекта для предприятий более удобным и эффективным. Компания Apple стремится постоянно совершенствовать свои продукты и услуги.