Framer platformasi 2 milliard dollarga baholandi
Kodsiz veb-sayt yaratish platformasi Framer 2 milliard dollar qiymatga baholandi, deb xabar berdi TechCrunch nashri. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Framer - bu dasturlash bilimisiz veb-saytlarni tez va qulay yaratishga imkon beruvchi xizmatdir. So‘nggi investitsiya raundida kompaniya 27 million dollar miqdorida mablag‘ yig‘di va umumiy bozor qiymati 2 milliard dollarga yetdi, bu taxminan 25 trillion so‘mga tengdir.
Mazkur investitsiya raundini ICONIQ Growth hamda Accel kompaniyalari birgalikda boshqardi. Framer asosan dizaynerlar va marketologlar uchun mo‘ljallangan bo‘lib, bozorda katta qiziqish va talabga ega bo‘lmoqda.
Ushbu platforma yordamida foydalanuvchilar murakkab kod yozmasdan, zamonaviy va funksional veb-saytlarni yaratish imkoniyatiga ega bo‘ladi. Shu tariqa, Framer raqobatbardosh va innovatsion texnologiyalar sohasida o‘z o‘rnini mustahkamlashda davom etmoqda.

Платформа Framer оценена в 2 миллиарда долларов
Платформа для создания веб-сайтов без кода Framer была оценена в 2 миллиарда долларов, сообщает издание TechCrunch. Об этом сообщил Zamin.uz.
Framer — это сервис, который позволяет быстро и удобно создавать веб-сайты без знаний программирования. В последнем раунде инвестиций компания привлекла 27 миллионов долларов, а общая рыночная стоимость достигла 2 миллиардов долларов, что примерно соответствует 25 триллионам сумов.
Данный раунд инвестиций был совместно возглавлен компаниями ICONIQ Growth и Accel. Framer в основном ориентирован на дизайнеров и маркетологов, и пользуется большим интересом и спросом на рынке.
С помощью этой платформы пользователи могут создавать современные и функциональные веб-сайты без написания сложного кода. Таким образом, Framer продолжает укреплять свои позиции в сфере конкурентоспособных и инновационных технологий.