Xitoyning Blackview brendi yana bir yangi qurilmasini global bozorda taqdim etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu safar Blackview Rock 2 Pro smartfoni haqida so'z bormoqda. Ushbu model oddiy flagmanlardan farqli ravishda murakkab sharoitlarda ishlashga moslashtirilgan, chidamliligi va barqarorligi bilan ajralib turadi.
Ishlab chiqaruvchi uni mustahkam korpus, uzoq ishlash muddati va og‘ir muhitda ishonchli faoliyat ko‘rsatishni istaydigan foydalanuvchilar uchun loyihalagan. Smartfonning asosiy afzalliklaridan biri uning himoya darajasidir.
Blackview Rock 2 Pro IP68, IP69K va MIL-STD-810H harbiy standartlariga mos keladi. Bu esa yerga tushib ketish, suv kirishi, changli muhit, juda issiq yoki sovuq harorat kabi qiyin sharoitlarda ham ishlashga tayyor ekanligini anglatadi.
Oddiy smartfonlar tezda ishdan chiqishi mumkin bo‘lgan ishlab chiqarish maydonlari, sayohat, qurilish, ekstremal sharoitlarda aynan shunday qurilmalar qadrlanadi. Ekran masalasida smartfon 6,67 dyuymli displey bilan jihozlangan.
720 × 1604 piksel aniqlik va 120 Gs yangilanish tezligi interfeys harakatini silliqroq qiladi, skroll qilish va kundalik foydalanishda qulaylik beradi. Ekran zarbaga chidamli qoplama bilan himoyalangan, korpus esa qo‘lqop bilan ham ushlashga mos shaklda ishlab chiqarilgan.
Texnik jihatdan, Rock 2 Pro Unisoc T8100 protsessori bilan ishlaydi. Unga 8 GB tezkor xotira va 256 GB ichki xotira qo‘shilgan.
Xotirani kengaytirish imkoniyati ham mavjud. Bu esa qurilmaning kundalik ilovalar, bir nechta dastur bilan bir vaqtda ishlash va ma’lumot saqlash borasida qulay yechim ekanini ko‘rsatadi.
Ya’ni, u nafaqat chidamli, balki ish samaradorligi jihatidan ham barqaror. Aloqa imkoniyatlari ham zamonaviy talablarga mos.
Smartfon 5G tarmog‘ini qo‘llab-quvvatlaydi va ikkita SIM-karta bilan ishlay oladi. Bu sayohatchilar va ish yuzasidan bir nechta raqamdan foydalanuvchilar uchun qulaylik yaratadi.
Qurilma DokeOS 5.0 operatsion tizimida ishlaydi, bu tizim Android 16 asosida yaratilgan. Batareya masalasida Blackview jiddiy e'tibor bergan.
Rock 2 Pro 15 000 mAs sig‘imli katta akkumulyatorga ega. Bu uzoq vaqt quvvatsiz qolmasdan ishlashni ta’minlaydi.
Tez-tez quvvatlagich izlashni yoqtirmaydiganlar uchun bu model jozibali. Kamera qismida 16 megapikselli asosiy sensor va 13 megapikselli frontal kamera mavjud.
Asosiy kamera murakkab sharoitlarda, masalan, kuchli quyosh nuri, yomg‘ir yoki changli muhitda ham tasvirga olishga moslashtirilgan.

Blackview Rock 2 Pro: Смартфон для экстремальных условий
Китайский бренд Blackview представил еще одно новое устройство на глобальном рынке. Об этом сообщает Zamin.uz.
На этот раз речь идет о смартфоне Blackview Rock 2 Pro. Эта модель, в отличие от обычных флагманов, адаптирована для работы в сложных условиях, отличается прочностью и стабильностью.
Производитель разработал его с прочным корпусом, длительным временем работы и надежной работой в тяжелых условиях для пользователей, которые этого требуют. Одним из основных преимуществ смартфона является уровень защиты.
Blackview Rock 2 Pro соответствует военным стандартам IP68, IP69K и MIL-STD-810H. Это означает, что устройство готово работать в сложных условиях, таких как падения, попадание воды, пыльная среда, очень высокая или низкая температура.
В производственных цехах, путешествиях, строительстве и экстремальных условиях ценятся именно такие устройства, которые могут быстро выйти из строя у обычных смартфонов. Что касается экрана, смартфон оснащен дисплеем размером 6,67 дюйма.
Разрешение 720 × 1604 пикселя и частота обновления 120 Гц делают интерфейс более плавным, обеспечивают удобство при прокрутке и повседневном использовании. Экран защищен ударопрочным покрытием, а корпус разработан так, чтобы его можно было удобно держать даже в перчатках.
С технической точки зрения Rock 2 Pro работает на процессоре Unisoc T8100. К нему добавлены 8 ГБ оперативной памяти и 256 ГБ внутренней памяти.
Также есть возможность расширения памяти. Это показывает, что устройство является удобным решением для повседневных приложений, одновременной работы с несколькими программами и хранения данных.
То есть, он не только прочный, но и стабилен с точки зрения производительности. Возможности связи также соответствуют современным требованиям.
Смартфон поддерживает сеть 5G и может работать с двумя SIM-картами. Это создает удобство для путешественников и пользователей, которые используют несколько номеров по работе.
Устройство работает на операционной системе DokeOS 5.0, которая основана на Android 16. В вопросе батареи Blackview уделил серьезное внимание.
Rock 2 Pro оснащен большой аккумуляторной батареей емкостью 15 000 мАч. Это обеспечивает длительную работу без подзарядки.
Для тех, кто не любит часто искать зарядное устройство, эта модель привлекательна. В части камеры имеется основной сенсор на 16 мегапикселей и фронтальная камера на 13 мегапикселей.
Основная камера адаптирована для съемки в сложных условиях, например, при ярком солнечном свете, дожде или пыльной среде.