Xitoyning Guandun viloyatida uch yoshli bola 18-qavatdan yiqilishiga qaramay, tirik qolgan voqea yuz berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda South China Morning Post nashri ma’lum qildi. Hodisa sodir bo‘lgan paytda bola buvisi va buvasi nazorati ostida bo‘lgan.
Ular bolani uxlayotgan deb o‘ylab, oziq-ovqat olish uchun uydan chiqib ketishgan. Bola uyg‘onganida hojatxonaga kirib, u yerda himoya panjarasi bo‘lmagan derazadan tushib ketgan.
Kutilmaganda bola 17-qavatdagi deraza tagiga urilib, yo‘nalishini o‘zgartirib, yo‘lakka emas, daraxt shoxlariga tushgan. Bolaning otasi daraxt bo‘lmaganida, farzandi betonga yiqilib, jiddiy jarohat olishini ta’kidlagan.
Mahalliy fuqaro bolani topib, zudlik bilan tez yordam chaqirgan. Shifokorlar bolaning qo‘li singanini, umurtqasida cho‘zilish va ichki a’zolarida jarohatlar borligini, ammo bosh miyasi sog‘lom qolganini bildirgan.
Bolaning otasi minnatdorlik ramzi sifatida daraxtni an’anaviy qizil gullar bilan bezab, Xitoy madaniyatida hurmat va shukronalik ifodasi ekanligini ta’kidladi. Ushbu hodisa mahalliy jamoatchilik va ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokama qilinmoqda.
Ko‘pchilik voqeani haqiqiy mo‘jiza deb baholamoqda. Bu voqea inson hayoti qanchalik qadrli va tasodiflarning qanday muhim ahamiyatga ega ekanligini yodga soladi.

Мальчик, упавший с 18-го этажа в Гуанчжоу, остался жив
В китайской провинции Гуандун произошел случай, когда трехлетний мальчик остался жив, несмотря на падение с 18-го этажа. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщила газета South China Morning Post. В момент происшествия мальчик находился под присмотром бабушки и дедушки.
Они вышли из дома, думая, что ребенок спит, чтобы купить продукты. Когда мальчик проснулся, он зашел в туалет и выпал из окна, где не было защитной решетки.
Неожиданно мальчик ударился о подоконник 17-го этажа, изменил направление и упал не на тротуар, а на ветви дерева. Отец мальчика отметил, что если бы не дерево, его сын упал бы на бетон и получил бы серьезные травмы.
Местный житель нашел мальчика и немедленно вызвал скорую помощь. Врачи сообщили, что у мальчика сломана рука, есть растяжение позвоночника и травмы внутренних органов, но головной мозг остался здоровым.
Отец мальчика украсил дерево традиционными красными цветами в знак благодарности, подчеркнув, что это выражение уважения и признательности в китайской культуре. Этот случай широко обсуждается в местном сообществе и в социальных сетях.
Многие оценивают происшествие как настоящую чудо. Этот случай напоминает о том, насколько ценна человеческая жизнь и какое важное значение имеют случайности.