Sidneydagi Rossiya konsulligiga mashina urildi
Avstraliyaning Sidney shahrida Rossiya Bosh konsulligi oldida kutilmagan hodisa yuz berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
1 sentyabr kuni ertalab oq rangli yo‘ltanlamas avtomobil konsullikning temir darvozasiga urildi. Ushbu voqea haqida mahalliy ommaviy axborot vositalari, jumladan ABC telekanali xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, hodisa mahalliy vaqt bilan soat 8:00 atrofida sodir bo‘lgan. Yangi Janubiy Uels politsiyasiga konsullik yaqinida shubhali avtomobil haqida xabar kelib tushgan.
Politsiya hodisani o‘rganish uchun yetib kelganida, 39 yoshli haydovchi bilan suhbatlashishga harakat qilgan. Shu paytda haydovchi mashinani ishga tushirib, konsullik hududiga kirishga uringan.
Biroq avtomobil faqat temir darvozaga urilib to‘xtagan. Hodisa yuzasidan haydovchi hibsga olindi va politsiya bo‘limiga olib ketildi.
Konsullik darvozasiga urilgan mashina evakuator yordamida hududdan chiqarildi. Hozirda voqea bo‘yicha tergov ishlari davom etmoqda.
Rasmiylar tekshiruvga Avstraliya federal politsiyasining ham jalb qilinganini ma’lum qilmoqda. Rossiya tomoni hozircha hodisa yuzasidan rasmiy bayonot bermagan.
Mutaxassislar haydovchining harakat sabablari va unga nisbatan qo‘llanilishi mumkin bo‘lgan jazo choralari yuzasidan surishtiruv olib bormoqda. Shu tariqa, Sidney shahridagi Rossiya konsulligi oldidagi ushbu g‘ayrioddiy hodisa xalqaro ommaviy axborot vositalari va jamoatchilik e’tiborini tortdi.

В российское консульство в Сиднее врезалась машина
В австралийском городе Сидней произошёл неожиданный инцидент перед Генеральным консульством России. Об этом сообщает Zamin.uz.
Утром 1 сентября белый внедорожник врезался в железные ворота консульства. Об этом событии сообщили местные СМИ, в том числе телеканал ABC.
По данным, инцидент произошёл около 8:00 по местному времени. В полицию Нового Южного Уэльса поступило сообщение о подозрительном автомобиле возле консульства.
Когда полиция прибыла для расследования, они попытались поговорить с 39-летним водителем. В этот момент водитель завёл машину и попытался въехать на территорию консульства.
Однако автомобиль остановился только после столкновения с железными воротами. Водитель был задержан и доставлен в полицейский участок.
Автомобиль, врезавшийся в ворота консульства, был эвакуирован с территории с помощью эвакуатора. В настоящее время продолжается расследование инцидента.
Официальные лица сообщают, что к проверке также привлечена Федеральная полиция Австралии. Российская сторона пока не давала официальных комментариев по поводу происшествия.
Эксперты проводят расследование причин действий водителя и возможных мер наказания в отношении него. Таким образом, этот необычный инцидент перед российским консульством в Сиднее привлёк внимание международных СМИ и общественности.