Amerika Qo‘shma Shtatlarida har yili o‘tkaziladigan mashhur “Burning Man” festivalida fojiali voqea yuz berdi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Tadbir davomida noma’lum erkakning jasadi topildi, deb xabar berdi Sky News. Guvohlarning so‘zlariga ko‘ra, marhumning tanasi festival an’anasi bo‘lgan katta yog‘och haykalni yoqish jarayonida aniqlangan.
Festival ishtirokchilaridan biri sherif o‘rinbosariga qonga botgan holda yotgan inson haqida ma’lumot bergan. Shundan so‘ng hodisa joyi favqulodda ahvolga keltirildi.
Hozircha marhumning shaxsi aniqlanmagan, tergovchilar uning kimligini va hodisaga aloqador holatlarni o‘rganmoqda. Politsiya hodisa joyini o‘rab olib, tekshiruv ishlarini jadal boshladi va barcha ehtimoliy dalillarni to‘plamoqda.
Mutaxassislar va huquq-tartibot idoralari festival ishtirokchilari uchun xavfsizlikni ta’minlash va bunday fojialarni oldini olish choralarini qayta ko‘rib chiqmoqda. Ushbu voqea festival xavfsizligini oshirish zarurligini yana bir bor ko‘rsatdi.
Festival tashkilotchilari va huquq-tartibot organlari hamkorlikda ishlashni davom ettirmoqda. Bundan keyingi tadbirlarda bunday holatlarning takrorlanmasligi uchun barcha zarur chora-tadbirlar ko‘riladi.

На фестивале Burning Man найдено тело неизвестного мужчины
На знаменитом фестивале «Burning Man», который ежегодно проводится в Соединённых Штатах Америки, произошёл трагический инцидент. Об этом сообщает Zamin.uz.
Во время мероприятия было обнаружено тело неизвестного мужчины, сообщает Sky News. По словам свидетелей, тело погибшего было найдено во время процесса сжигания большой деревянной скульптуры, являющейся традицией фестиваля.
Один из участников фестиваля сообщил заместителю шерифа о человеке, лежащем в крови. После этого место происшествия было приведено в чрезвычайное состояние.
Личность погибшего пока не установлена, следователи изучают его личность и обстоятельства, связанные с инцидентом. Полиция оцепила место происшествия, оперативно начала расследование и собирает все возможные улики.
Специалисты и правоохранительные органы пересматривают меры по обеспечению безопасности участников фестиваля и предотвращению подобных трагедий. Этот случай вновь подчеркнул необходимость повышения безопасности на фестивале.
Организаторы фестиваля и правоохранительные органы продолжают сотрудничество. Для предотвращения повторения подобных случаев на будущих мероприятиях будут приняты все необходимые меры.