Karmonadagi barda otishma: ikki kishi halok bo‘ldi
Ispaniyaning Sevilya viloyatidagi Karmona shahri yaqinida joylashgan barda yuz bergan otishma natijasida ikki kishi halok bo‘ldi, yana biri turli darajada jarohat oldi. Bu haqida Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda EFE axborot agentligi ma’lum qildi. Voqea shanba kuni tushdan keyin, Los-Netos hududidagi barda sodir bo‘lgan.
Ma’lum bo‘lishicha, barga qurolli ikki kishi bostirib kirib, o‘t ochgan. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, halok bo‘lganlardan biri bar egasi, ikkinchisi esa otishmani to‘xtatishga urinayotgan tashrif buyurgan shaxs edi.
Guvohlarning so‘zlariga ko‘ra, qurolli shaxslar tezkor harakat qilib, voqea joyidan qochib ketgan. Hozirda ularning aniq joylashuvi va harakatlari Fuqarolik gvardiyasi tomonidan o‘rganilmoqda.
Hodimlar voqea joyiga tez yetib borib, xavfsizlik choralarini ko‘rdi va hodisani to‘liq tergov qilish ishlarini boshladi. Mahalliy aholi va bar mijozlari voqea haqida guvohlik bermoqda, ijtimoiy tarmoqlarda esa turli videolar tarqalmoqda.

Стрельба в баре в Кармоне: два человека погибли
В результате стрельбы в баре, расположенном недалеко от города Кармона в провинции Севилья, Испания, погибли два человека, ещё один получил ранения различной степени тяжести. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом сообщило информационное агентство EFE. Инцидент произошёл в субботу после полудня в баре в районе Лос-Нетос.
По данным, двое вооружённых людей ворвались в бар и открыли огонь. По предварительной информации, один из погибших был владельцем бара, а второй — посетителем, который пытался остановить стрельбу.
По словам свидетелей, вооружённые лица быстро среагировали и скрылись с места происшествия. В настоящее время их точное местонахождение и действия изучаются Гражданской гвардией.
Сотрудники быстро прибыли на место происшествия, приняли меры безопасности и начали полное расследование инцидента. Местные жители и посетители бара дают показания, в социальных сетях распространяются различные видео.