Makron Fransuzlarning sevimli siyosatchilari ro‘yxatidan tushdi
Fransiya prezidenti Emmanuel Makron “Ifop-Fiducial” so‘rovida ilk bor “Fransuzlarning ellik sevimli siyosiy shaxsi” ro‘yxatiga kirmadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Paris Match nashri ushbu holat haqida xabar berdi. Tadqiqot natijalariga ko‘ra, Makron 51-o‘rinni egalladi va Fransua Bayru bilan yaqin ko‘rsatkichga ega bo‘ldi.
Ularning ijobiy baholari mos ravishda 21,5 va 21,9 foizni tashkil etdi. Qiziq tomoni shundaki, Makron oldingi prezidentlar Nikolya Sarkozi va Fransua Olland kabi davlat rahbari bo‘lgan davrlarida hech qachon 43-o‘rindan pastga tushmagan.
“Ifop” agentligi bosh direktori Frederik Dabi ta’kidlaganidek, fransuz respondentlarning 78 foizi hozirda Makron haqida salbiy fikr bildirgan. Bu ko‘rsatkich o‘tgan oyga nisbatan oshgan va 70 foizdan yuqori darajaga yetgan.

Макрон выпал из списка любимых политиков французов
Президент Франции Эммануэль Макрон впервые не вошёл в список «пятидесяти любимых политических деятелей французов» по результатам опроса «Ifop-Fiducial». Об этом сообщает Zamin.uz.
Издание Paris Match сообщило об этом случае. Согласно результатам исследования, Макрон занял 51-е место и имел близкие показатели с Франсуа Байру.
Их положительные оценки составили соответственно 21,5 и 21,9 процента. Интересно, что Макрон никогда не опускался ниже 43-го места во время своего президентства, в отличие от предыдущих президентов Николя Саркози и Франсуа Олланда.
Как отметил генеральный директор агентства «Ifop» Фредерик Даби, 78 процентов французских респондентов в настоящее время высказывают негативное мнение о Макроне. Этот показатель вырос по сравнению с прошлым месяцем и превысил 70 процентов.