45 yil bedarak yo‘qolgan erkak oilasiga qaytdi
Hindistonda 45 yil avval bedarak yo‘qolgan erkak o‘z oilasi bilan kutilmaganda qayta uchrashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu voqea haqida "Times of India" nashri xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Rikhi ismli erkak Himachal-Pradesh shtatining Sirmaur tumanidagi Nadi qishlog‘ida tug‘ilgan.
U 1980 yilda uyidan chiqib ketib, Haryana shtatidagi mehmonxonalardan birida ishlay boshlagan. Ammo o‘sha yili yo‘l-transport hodisasiga uchrab, boshidan jarohat olgan va xotirasini yo‘qotgan.
Uning ota-onasi esa uni halok bo‘lgan deb o‘ylab, qaytib kelishiga umid qilmagan. Hodisa sababli Rikhi o‘z qishlog‘ini unutib, Mumbayga ko‘chib o‘tadi va u yerda yangi hayot boshlaydi.
U Ravi Chaudhary nomi bilan yashab, oila quradi va o‘tmishidan butunlay uziladi. Oradan yillar o‘tib, yana bir jarohat olgach, uning bolalik xotiralari qayta tiklana boshlaydi.
Xotinining yordami bilan u o‘z kelib chiqishini aniqlab, tug‘ilgan qishlog‘ini topishga muvaffaq bo‘ladi. 2025 yil 15 noyabr kuni Rikhi 1600 kilometr yo‘l bosib, Nadi qishlog‘iga qaytadi.
U 45 yildan beri ko‘rmagan aka-uka va opa-singillari bilan uchrashadi. Ushbu voqea Hindistonda katta hayrat bilan kutib olindi.

45 лет пропавший без вести мужчина вернулся к семье
В Индии мужчина, пропавший без вести 45 лет назад, неожиданно встретился со своей семьёй. Об этом сообщил Zamin.uz.
Об этом событии сообщило издание "Times of India". По данным, мужчина по имени Рикхи родился в деревне Нади в районе Сирмаур штата Химачал-Прадеш.
В 1980 году он ушёл из дома и начал работать в одной из гостиниц штата Харьяна. Однако в том же году он попал в дорожно-транспортное происшествие, получил травму головы и потерял память.
Его родители думали, что он погиб, и не надеялись на его возвращение. Из-за происшествия Рикхи забыл свою деревню, переехал в Мумбаи и начал там новую жизнь.
Он жил под именем Рави Чаудхари, создал семью и полностью порвал с прошлым. Спустя годы, получив новую травму, его детские воспоминания начали восстанавливаться.
С помощью жены он смог определить своё происхождение и найти родную деревню. 15 ноября 2025 года Рикхи преодолел 1600 километров и вернулся в деревню Нади.
Он встретился с братьями и сёстрами, которых не видел 45 лет. Это событие было встречено с большим удивлением в Индии.