Vashington shahrida, Oq uy yaqinidagi 17-chi va Birinchi ko‘chalar kesishgan joyda ikki Milliy gvardiya xodimi o‘qotar quroldan yaralandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda Ichki xavfsizlik vaziri Kristi Noyem CNN telekanaliga ma’lum qildi. Huquqni muhofaza qilish organlari vakillarining xabar berishicha, ushbu hodisa gumonlanuvchi bilan otishma natijasida sodir bo‘lgan.
CNN ma’lumotlariga ko‘ra, gumonlanuvchi qo‘lga olingan va voqea joyidan tibbiy yordam ko‘rsatish uchun olib ketilgan. Otishma sodir bo‘lgan paytda Prezident Donald Tramp Floridaning Uyest-Palm-Bich shahrida joylashgan golf maydonida bo‘lgan.
Oq uy matbuot kotibi Karolin Levittning so‘zlariga ko‘ra, prezidentga ushbu hodisa haqida darhol ma’lumot yetkazilgan. Poytaxt politsiyasi ijtimoiy tarmoqlarda bu hudud xavfsiz ekanligini va gumonlanuvchining qo‘lga olinganini tasdiqladi.
Shu bilan birga, mahalliy aholiga ushbu joydan uzoqroq bo‘lish tavsiya qilindi. Eslatib o‘tamiz, Prezident Tramp avvalroq bir necha shtatdan kelgan Milliy gvardiya xodimlarini federal hukumatga bo‘ysundirish to‘g‘risida favqulodda farmon chiqargan edi.
Shu sababli hozirda yuzlab Milliy gvardiyachilar Vashington ko‘chalarida patrul xizmatini o‘tamoqda.

Стрельба в Вашингтоне: двое национальных гвардейцев ранены
В Вашингтоне, на перекрестке 17-й и Первой улиц недалеко от Белого дома, двое сотрудников Национальной гвардии были ранены огнестрельным оружием. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщила министр внутренней безопасности Кристи Нойем телеканалу CNN. По информации представителей правоохранительных органов, инцидент произошёл в результате перестрелки с подозреваемым.
По данным CNN, подозреваемый был задержан и доставлен с места происшествия для оказания медицинской помощи. В момент стрельбы президент Дональд Трамп находился на гольф-поле в Уэст-Палм-Бич, штат Флорида.
По словам пресс-секретаря Белого дома Кэролин Левитт, президент был немедленно проинформирован об этом инциденте. Столичная полиция в социальных сетях подтвердила, что район безопасен и подозреваемый задержан.
Вместе с тем местным жителям рекомендовано держаться подальше от этого места. Напомним, что ранее президент Трамп издал чрезвычайный указ о подчинении Национальной гвардии федеральному правительству, в котором служат сотрудники из нескольких штатов.