Centrum Air aviakompaniyasi AerCap kompaniyasi bilan yangi Airbus A321neo samolyotlarini lizing asosida xarid qilish bo‘yicha shartnoma imzoladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu shartnomaga ko‘ra, ikki dona samolyot 2027-yilning to‘rtinchi choragida yetkazib berilishi rejalashtirilgan. Bu haqda aviakompaniya matbuot xizmati ma’lum qildi.
AerCap kompaniyasining tijorat direktori Piter Andersonning so‘zlariga ko‘ra, Centrum Air O‘zbekistondan mazkur kompaniya bilan ishlayotgan birinchi mijoz hisoblanadi. A321neo samolyotlari yuqori samaradorligi va uzoq masofalarga parvoz qilish imkoniyati bilan ajralib turadi.
Shuningdek, bu samolyotlar yo‘lovchilarga ko‘proq qulaylik va yangi yo‘nalishlarni taklif etish imkonini beradi. Centrum Holding boshqaruv kengashi raisi va bosh direktori Abdulaziz Abdurahmonovning ta’kidlashicha, ushbu samolyotlar O‘zbekistonni dunyoning asosiy bozorlariga yanada yaqinlashtirishga xizmat qiladi.
Bu yangilik mamlakat aviatsiya sohasida muhim qadam bo‘lib, global aloqalarni rivojlantirishga yordam beradi.

Centrum Air приобретает новые самолеты Airbus A321neo
Авиакомпания Centrum Air подписала контракт с компанией AerCap на лизинг новых самолетов Airbus A321neo. Об этом сообщает Zamin.uz.
Согласно этому контракту, два самолета планируется поставить в четвертом квартале 2027 года. Об этом сообщила пресс-служба авиакомпании.
По словам коммерческого директора компании AerCap Питера Андерсона, Centrum Air является первым клиентом из Узбекистана, работающим с данной компанией. Самолеты A321neo отличаются высокой эффективностью и возможностью выполнять дальние рейсы.
Кроме того, эти самолеты предоставляют пассажирам больше комфорта и возможность предлагать новые направления. По словам председателя правления и генерального директора Centrum Holding Абдулазиза Абдурахмонова, эти самолеты будут способствовать более тесному сближению Узбекистана с основными мировыми рынками.
Эта новость является важным шагом в авиационной отрасли страны и поможет развитию глобальных связей.