Adam Qodirov yo‘l hodisasida jarohat oldi
Checheniston rahbari Ramzon Qodirovning o‘g‘li Adam Qodirov Grozniy shahrida yo‘l-transport hodisasiga uchragani haqida ijtimoiy tarmoqlarda xabarlar tarqaldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Manbalarga ko‘ra, hodisa natijasida Adam Qodirov og‘ir ahvolda shifoxonaga olib borilgan. Dastlabki ma’lumotlarga qaraganda, u hushsiz holatda respublika shifoxonasiga yetkazilgan va shifokorlar tomonidan reanimatsiya qilingan.
Keyinchalik uni Moskvaga olib ketish rejalashtirilgani haqida ma’lumotlar bor. Xabarlarda aytilishicha, hodisa Qodirov kortejining katta tezlikda harakatlanishi oqibatida sodir bo‘lgan bo‘lishi mumkin.
Bir nechta avtomobil hodisaga jalb etilgan, shuningdek, bir necha kishi jarohat olgan bo‘lishi ehtimoli bildirilmoqda. Voqeadan so‘ng Grozniy shahrida ayrim yo‘llar vaqtinchalik yopilgan, jumladan, shifoxona tomon boruvchi yo‘llar cheklangan.
18 yoshli Adam Qodirov Chechenistonning eng ko‘p tilga olinadigan shaxslaridan biri sanaladi. Ayrim manbalarda u Checheniston xavfsizlik kengashi kotibi va Ichki ishlar vazirligi faoliyatiga mas’ul shaxs sifatida qayd etiladi.
Hozircha rasmiy idoralar tomonidan hodisa yuzasidan to‘liq va ochiq bayonot berilmagan. Shu sababli, voqea tafsilotlari faqatgina manbalarning bergan ma’lumotlari darajasida qolmoqda.

Адам Кодиров получил травмы в дорожно-транспортном происшествии
В социальных сетях распространились сообщения о том, что сын главы Чечни Рамзана Кадырова, Адам Кадыров, попал в дорожно-транспортное происшествие в городе Грозный. Об этом сообщает Zamin.uz.
По данным источников, в результате происшествия Адам Кадыров был доставлен в больницу в тяжелом состоянии. Согласно предварительной информации, он был доставлен в республиканскую больницу без сознания и находился в реанимации под наблюдением врачей.
Позже появилась информация о планах перевезти его в Москву. В сообщениях говорится, что происшествие могло произойти из-за высокой скорости кортежа Кадырова.
В ДТП были вовлечены несколько автомобилей, также есть вероятность, что пострадали несколько человек. После инцидента в Грозном временно закрыли некоторые дороги, в том числе пути, ведущие к больнице.
18-летний Адам Кадыров считается одним из самых упоминаемых лиц Чечни. По некоторым данным, он занимает должность секретаря Совета безопасности Чечни и отвечает за деятельность Министерства внутренних дел.
Пока официальные органы не предоставили полного и открытого заявления по происшествию. Поэтому детали инцидента остаются на уровне информации, предоставленной источниками.